• DOLAR
  $2.391,0800
 • EURO
  $0,5984
 • ALTIN
  $36.316,9000
 • BIST
  $107,1000
Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Kutlu Olsun.

Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Kutlu Olsun.

İnsanların hayata tutunma mücadelelerinde yanlarında olan acil sağlık hizmeti çalışanlarının fedakarlıklarını ölçecek bir şey yoktur.
Bu fedakarca hizmet sırasında görev şehidi olan 112 çalışanlarımızı asla unutmuyoruz. Devletin emrinde millete hizmet için çıktıkları görevde hayatını kaybeden arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.
Acil sağlık Hizmet çalışanlarının yoğun bir iş yüküne rağmen fedakârca hizmet yürütmektedir. Hizmetin acil olması, ölüm ve yaşama arasındaki ince çizgide bulunması nedeniyle nasıl stresli olduğu da aşikardır.
Ağır şiddet ve darp olaylarının yaşandığı, ambulansların kurşunlandığı bir ortamda hizmet verdiklerini de düşündüğümüzde nasıl bir çalışma şartı olduğu ortadadır.
Tüm bu fedakarca hizmet karşılığında ambulans kazalarında hayatını kaybeden arkadaşlarımız için görev şehitliğinin çok görülmesi kabul edilemezdir. Riskler ortadayken hala bu konuda adım atılmaması yanlıştır.
Bir an önce bu durum düzenlenmelidir. Geçmiş yıllarda hayatını kaybetmiş arkadaşlarımızın da ailelerinin de faydalanacağı bir çalışma acilen yapılmalıdır.
İstasyonlar görev dönüşlerinde hem dinlenmelerine imkan sağlayacak hem de görevi beklerken rahat edecekleri bir ortama kavuşturulmalıdır.
Türk Sağlık-Sen olarak bütün sorunların çözüme kavuştuğu, güvenli ve huzur verici bir çalışma hayatı dileğiyle tüm acil sağlık hizmet çalışanlarının 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftasını kutluyoruz.
Fatih Galender ZENGİN
Türk Sağlık Sen Ordu Şube Başkanı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam