• DOLAR
  $3.781,9900
 • EURO
  $1,0802
 • ALTIN
  $62.574,1600
 • BIST
  $185,1000
ALTIN BAŞARI!

ALTIN BAŞARI!

Dünya Tekvando Federasyonu tarafından 15-22 Eylül tarihlerinde İstanbul’da yapılan 6. (WT) Dünya Başkanlık Kupası’nda mücadele eden Ordulu tekvandocu Nazlıcan Bayer, 37 kg. da altın madalya kazandı.

Nazlıcan Bayer, Ordu’nun gururu oldu

6. (WT) Dünya Başkanlık Kupası karşılaşmaları 8 gün sonunda tamamlandı. Tüm kategorilere yaklaşık 30 ülkeden 1400 civarında sporcu katıldı. Paris 2024 Olimpiyat Oyunları için puan verecek bu şampiyonada Ordu Kano Yelken Spor Kulübü’nü temsil eden Nazlıcan Bayer, tüm rakiplerini yenip, 37 kg. yıldız bayanlar kategorisinde Dünya Tekvando Başkanlık Kupası Şampiyonu olarak altın madalya kazandı.

“Her zaman şampiyonluğun en güçlü adayıyız”

Tekvando Teknik Direktörü Halil Öziş, “2021 yılında yapılan Yıldızlar WT Dünya Başkanlık Kupası Şampiyonasına iddialı hazırlandık. Bu şampiyonaya kulübümüzden katılan 37 kg. tekvandocumuz Nazlıcan Bayer şampiyon oldu. Bu şampiyonlukla Avrupa Şampiyonası kotasını almayı başardık. Tekvandocularımızla Pandemi dolayısıyla uzun süredir antrenman yapamamıştık. Sporcumuz, kısa sürede yaptığımız etkili çalışmalarla altın madalya kazanmayı başardı. Bu şampiyonada seçkin ve elit tekvandocularla çok çetin mücadele yaparak hedefimize ulaştık. Şampiyonluklarımıza bir kez daha ulaştık. Tekvandocumuz üst düzey başarı göstererek Avrupa ve dünya şampiyonaları için gerekli kota puanlarını almaya devam ediyor. Biz her zaman şampiyonluğun en güçlü adayıyız. Bu ülkemizi temsil eden tekvandocularımızla sürekli çalışmalarımızın verimli ve üst düzey olduğunu göstermektedir. Biz de ilimizi ulusal ve uluslararası şampiyonalarda temsil edecek çok sayıda şampiyon adaylarımız bulunmaktadır. Bu şampiyonluklar tamamen bizim alın teri ve emeğimizdir. Bizim alt yapı planlamamız önümüzdeki süreçte yeni yeni şampiyonlar çıkaracaktır. Bundan sonraki süreçte daha lokal düzeyde farklı planlamalar yeni şampiyonlar yetiştireceğiz. İstanbul’da yapılacak olan Yıldızlar Dünya Başkanlık Kupası Tekvando Şampiyonasında kulüp olarak altın madalya ile dönmek bizleri ve sporcumuzu gururlandırdı. Bize değer verenlere önemseyenlere teşekkür ediyorum. Ayrıca bu tekvandocuların yetişmesinde emeği geçen teknik adamlarımıza, bize maddi ve manevi destek veren gizli kahraman yöneticilerimize de yürekten teşekkür ediyorum. İlimize ve ülkemize kazandırdığımız değerler bizim geleceğimiz” dedi.

“Hedefim daha büyük başarılar”

37 kg. da şampiyon olan Nazlıcan Bayer ise şunları söyledi; “Pandemi kısıtlamalarında antrenman yapmamız biraz zordu. Biz yine de çalışmalara devam ettik. Dünya Başkanlık Kupası Tekvando Şampiyonasında şampiyon oldum. Bundan sonra daha büyük hedeflerim var. Basta Halil Öziş hocam olmak üzere emekleri olan hocalarıma teşekkür ediyorum. Onların emekleri ile altın madalya kazandım. Hedefim Avrupa, dünya ve olimpiyatlarda şampiyon olmak.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam