• DOLAR
  $4.035,0500
 • EURO
  $1,0924
 • ALTIN
  $61.130,6800
 • BIST
  $195,9000
ALTINORDU BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SİNEMA İLE BULUŞTURDU

ALTINORDU BELEDİYESİ ÇOCUKLARI SİNEMA İLE BULUŞTURDU

Altınordu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle kırsal mahallelerde yaşayan çocuklar ilk kez ‘beyaz perde’ ile buluştu.

İnsana Hizmet ve Hürmet Eden Belediyecilik parolası ile çalışmalarını sürdüren Altınordu Belediyesi, sosyal sorumluluk projelerine de aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda anlamlı bir çalışma yapan Altınordu Belediyesi, hazırladığı proje ile kırsal mahallelerde yaşayan ilkokul 1. Sınıf öğrencilerini sinema ile buluşturdu.

‘Uzak Mahallelerdeki Çocuklar Sinemayla Buluşuyor’ adıyla düzenlenen etkinlikte merkeze uzak olan mahallerde öğrenim gören yaklaşık 200 öğrenci hayatlarında ilk kez sinema heyecanı yaşadı. Bir alışveriş merkezinde düzenlenen etkinlikte Kral Şakir adlı filmini izleyen çocuklar sinemanın heyecanını yaşarken mutlulukları da gözlerinden okundu.

BAŞKAN TÖREN: “GELECEK, ÇOCUKLARIMIZLA GELECEK”

Çocukların bu heyecanına Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’de eşlik etti. Çocuklarla birlikte film izleyen Başkan Tören, burada yaptığı konuşmada, ilmi, irfanı ve vicdanı hür nesiller yetiştirmek istediklerinin altını çizdi.

Uzak mahallerdeki çocuklarla merkez mahallelerdeki çocukların dezavantajlarını eşitlemek istediklerini ifade eden Başkan Tören, “Biz biliyoruz ki gelecek, çocuklarımızla gelecek. Çocuklarımızın hem kültürü hem sanatı hem de bir arada olmayı bilmelerini istiyoruz. Çocukluğumuzun yarım ve eksik kalan taraflarını çocuklarımıza yaşatmamak adına bu tür faaliyetlerimize ağırlık veriyoruz. Bugünde uzak mahallelerdeki çocuklarımızın merkezdeki yaşıtlarına göre dezavantajlarını eşitlemek için çaba gösteriyoruz. İnşallah fikri, vicdanı ve irfanı hür, vatanını ve milletini seven nesiller yetiştirmek hepimizin görevidir. Bunun için tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde çalışacağız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam