• DOLAR
  $4.237,0200
 • EURO
  $1,1614
 • ALTIN
  $65.442,2800
 • BIST
  $210,9000
ALTINORDU’DAN YÜZ GÜLDÜREN DESTEK

ALTINORDU’DAN YÜZ GÜLDÜREN DESTEK

Altınordu Belediyesi’nin pandeminin sosyal ve ekonomik etkilerini azaltmak ve zorlu salgın sürecinde vatandaşlarının yanında olmak adına başlattığı şehir dayanışması kapsamında faal amatör spor kulüplerine ve hakemlere verdiği destek dolaysıyla spor camiasından Başkan Tören’e hem teşekkür hem de başarı sözü geldi.

Altınordu Belediyesi, devreye aldığı ve etap etap gerçekleşen 15 Milyon TL tutarlı tamamlayıcı pandemi sosyal destek paketiyle zorlu süreçte tüm imkânlarını hemşehrileri ile paylaşmaya devam ediyor.

500 bin TL dağıtıldı

Tüm sosyal kesimlerle dayanışma halinde olan Altınordu Belediyesi salgın nedeniyle olumsuz etkilenen faal amatör spor kulüpleri ve pandemi nedeniyle görev alamayan hakemlere 500.000 TL pandemi sosyal desteğinde bulundu. Başkan Aşkın Tören tarafından kamuoyu ile paylaşılan ve Altınordu Belediyesi tarafından etap etap hayata geçirilen 15 MİLYON TL tutarlı pandemi sosyal destek paketinde spor camiasını da unutmayan Altınordu Belediyesi, tüm branşlarda faal Amatör spor kulüplerinin her birine 5 bin TL, Hakemlere ise 500 TL olmak üzere spor camiasına toplamda 500 bin TL nakit desteğinde bulundu.

“Sporda marka şehir olacağız”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, ‘faal amatör spor kulüpleri ve pandemi nedeniyle görev alamayan hakem kardeşlerimize desteğimizi gerçekleştirdik’ diyerek şunları söyledi; “Altınordu olarak bir iddiamız var; ‘Spor şehri’ olmak istiyoruz ve spor şehri olurken bütün branşlarda var olmak gerektiğine inanıyoruz. Bu iddiamızı gerçekleştirmek için de gençlerimizin daha çok spor yapmalarını hedefliyoruz. ‘Spor Dostu Altınordu’ kimliğine dönük çalışmalarımızda programlı ve güçlü bir şekilde ilerlemeye devam edeceğiz. Amatör spor kulüplerimizi, spora gönül vermiş çocuklarımızı, gençlerimizi ve hakemlerimizi yalnız bırakmadık. Altınordu Belediyesi olarak branş ayrımı yapmadan spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz ve ilimizin sporda marka bir şehir olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Amatör spor kulüplerinin yaşatılmasını önemsiyoruz ve gerek kulüplerimize gerekse yöneticilerine “Destek Bizden, Başarı Sizden” sloganıyla söz verdiğimiz destek ödemelerini gerçekleştirdik. Biz spor dostu kimliğinin yanı sıra aynı zamanda genç dostu bir şehir olma iddiasındayız. Öte yandan fikri hür vicdanı hür irfanı hür nesiller yetiştirebilmek için hem eğitim hem de spor alanında gençlerimizi geleceğe taşıyacak yatırımlarla şehrimiz marka şehir olacak. Sporculara, amatör spor kulüplerine sağladığımız bu destek ve dayanışma elinin dışında altyapıya da büyük önem veriyoruz. Dönemimiz içerisinde semt sahaları, spor kompleksleri ve geleneksel sporlarla ilgili önemli yatırımlarımızla şehrimizi adeta donatacağız. Spora desteklerimizin yanında şehrimiz hayata geçecek projelerimiz ile tesisleri ve altyapısıyla da spor ve sporcu dostu şehir unvanını fazlasıyla hak edecektir.”

Ordu ASKF Başkanı Metin Kır ve genç sporcular ise verilen destekten ötürü Başkan Tören’e teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam