• DOLAR
  $4.401,9600
 • EURO
  $0,8378
 • ALTIN
  $51.701,5100
 • BIST
  $163,6000
ALTINORDU’YA İŞGEM KURULACAK

ALTINORDU’YA İŞGEM KURULACAK

Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.

Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Altınordu Belediyesi Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’li meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI, CUMHURİYET’İN BANİSİ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ANILDI

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in açılış konuşması ile başladı. Konuşmasına, geçtiğimiz hafta kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ederek başlayan Başkan Tören, ayrıca Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. Yıldönümü vesilesiyle Altınordu Belediye Meclisi olarak rahmetle ve minnetle andıklarını söyledi. Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçikleri de unutmayan Başkan Tören, görevli tüm askerlere başarı dileğinde bulundu.

Açılış konuşmasının ardından Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın gündemine geçildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından komisyonlardan ve müdürlüklerden gelen teklifler oylandı ve bazı maddeler komisyonlara sevk edildi.

ALTINORDU’YA İŞGEM KURULACAK

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda alınan önemli bir karar ise Altınordu’ya İş Geliştirme Ve Girişim Hizmetleri Merkezi (İŞGEM) kurulmasına yönelik oldu. Bu kapsamda Altınordu İŞGEM Teknoloji Geliştirme Ve Girişim Hizmetleri Anonim Şirketi’nin Altınordu Belediyesi’ne hibe etme isteği yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan ve İŞGEM hakkında meclis üyelerine bilgi veren Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, kurulacak olan İŞGEM’in Altınordu’ya çok önemli kazanımları olacağını belirtti.

İŞGEM’in Karacaömer Mahallesinde bulunan ve Altınordu Belediyesi iştiraki ALBEL AŞ’ye ait olan alanda kurmayı planladıklarını aktaran Başkan Tören, “Bünyesinde barındırdığı işletmelere işletme geliştirme koçluğu, destek ağlarına ulaşım, finans kaynaklarına erişim imkânı, uygun koşullarda iş yeri mekânı, ortak ofis ekipmanı, ofis hizmetleri gibi hizmetler sunarak işletmelerin en kırılgan oldukları ilk yıllarını sağlıklı bir şekilde aşmalarını ve büyümelerini sağlamak amacıyla Belediyemiz ile Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında İŞGEM kurulmasına karar verdik. İlimizde yer alacak İŞGEM sayesinde; rekabetçi başarılı girişimlerin ilimizde kurulması teşvik edilecek, orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlara yatırım yapacak girişimlerin oluşması sağlanacak, İlimizde ihracat potansiyeli yüksek yeni sektörlerin ve girişimler oluşacak, doğrudan ve dolaylı en 500 kişinin yaralanacağı ekonomik bir yapı kurulacak, ilimizde işbirliklerin, Ar-Ge ve İnovasyon kültürünün oluşması sağlanacak. Ülkemizde toplam 38 tane bulunan ve Altınordu Belediyemizin himayesinde ilimize kazandırılacak olan İŞGEM’in, ALBEL’ e ait Karacaömer sanayi sitesinde faaliyet göstermesini planlıyoruz. İŞGEM ile ayrıca Enerji ve yenilenebilir enerji, Medikal, Robotik, Makine ve Kimya, Elektrik ve Elektronik, Yazılım, Dijitalleşme gibi orta yüksek ve yüksek teknoloji alanlarda üretim yapan 22 yeni firma kurulacak. İŞGEM birçok alanda şehrimize değer katacak” dedi.

Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ise 4 Aralık Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam