• DOLAR
  $2.437,4500
 • EURO
  $0,6053
 • ALTIN
  $36.877,4200
 • BIST
  $108,2000
“BAL LİGİ’Nİ YOK SAYAMAZSINIZ”

“BAL LİGİ’Nİ YOK SAYAMAZSINIZ”

Bölgesel Amatör Lig temsilcilerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, BAL Ligi’nin başlama tarihinin sürekli ertelenmesine tepki göstererek, “Yeter artık! BAL Ligi’ni yok sayamazsınız. Eğer siz bu ligi oynatmak istemiyorsanız, çıkın ve bize bunu söyleyin, 266 tane spor kulübümüz liglerden çekilsin” dedi.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek kulüp başkanları liglerin Mayıs ayı sonuna ertelenmesi sonrasında tepkilerini dile getirmek için Ankara’da bir araya geldiler. Toplantıda Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek de yer alarak açıklamalarda bulundu.

“Milyonları temsil ediyoruz”

BAL Ligi’nin başlama tarihinin sürekli ertelenmesine tepki gösteren Şimşek, “Orduspor 1967 Futbol Kulübü olarak 8. aydan bu yana BAL Ligi’ne hazırlandık. Birçok takım Antalya’da kamp yaptı. Ancak kamptan döndüğümüz gün ligin başlamayacağının, ertelendiğinin açıklanmasının çok acı olduğunu belirtmek istiyorum. Bunu söylerken siz BAL Ligi’ni yok mu sayıyorsunuz? Türkiye futbolunda amatör futbol kulüplerini BAL Ligi üzerinden yok mu sayıyorsunuz? BAL Ligi’nde oynayan futbolcuları, yöneticileri, kulüp başkanlarını ve şehrini temsil eden kulüpleri yok mu sayıyorsunuz? Eğer yok sayıyorsanız çıkın söyleyin. Deyin ki; 266 tane kulübün başkanını, yönetimini, sporcusunu, taraftarını, camiasını, şehrini, ilçesini herkesi yok sayıyoruz. Bizim için önemli olan profesyonel ligdir deyin ki bizde ona göre senaryo çizelim. Ama siz BAL Ligi’ni yok sayamazsınız. 40, 50, 100 bin değil, biz aslında milyonları burada temsil ediyoruz” dedi.

“O koltuğu terk edin”

Ligler oynatılmayacaksa bile şimdiye kadar kulüplere bildirilmesi gerektiğini savunan Başkan Şimşek; “Orduspor Kulübü olarak burada Ordu şehrinde ya da dışarıda yaşayan 2.5 milyon insanı temsil eden bir kulüp başkanı olarak buradayım. 66 tane kulübümün başkanı da milyonları temsil ederek buradalar. Artık söylenecek bir tarafı yok. Yeter artık diyoruz! Eğer siz bu ligi oynatmak istemiyorsanız, çıkın ve bize bunu söyleyin, 266 tane spor kulübümüz liglerden çekilsin. Bu zor bir şey değil. Ama oynatacaksanız da bizi yok saymayarak, harcanan limitleri, Milli serveti, insanların gözyaşlarını biraz da dindirmek adına Cumhurbaşkanımız ve spor bakanımız lütfen bu işe bir el atsın. Bir kaç kişinin söylemine bakarak milyonları karşınıza almayın. 266 tane spor kulübümüzün başkanları, yönetimleri, camiası, taraftarları, futbolcu kardeşlerine harcadığı ve yedirdiği her şeyi helal ediyor. Lütfen sizlerde bizden helallik alın. Eğer helallik almayacaksanız da lütfen o koltuğu terk edin” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam