• DOLAR
  $3.812,7900
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $63.274,9800
 • BIST
  $186,9000
BAL’A BİR ERTELEME DAHA!

BAL’A BİR ERTELEME DAHA!

Bölgesel Amatör Lig bir kez daha ertelendi. Kulüpler bu kez çok tepki gösterdi. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu, artan koronavirüs vakalarından dolayı ligin Mayıs ayı sonunda başlayacağını açıkladı.2020 Eylül ayından bu yana hazırlıklarına devam eden Bölgesel Amatör Lig ekipleri, liglerin başlama tarihinin 17 Nisan 2021’den Mayıs ayı sonuna alınmasına büyük tepki gösterdi.

“Şartlar uygun olursa Mayıs sonu”

TFF Sağlık Kurulu’ndan Açıklama şunlara yer verildi; “Covid-19 pandemisinin son günlerdeki seyri üzerine Bölgesel Amatör Lig maçlarının oynatılması ile ilgili TFF Sağlık Kurulu tarafından bir değerlendirme yapılmıştır. Yeni tedbirleri zorunlu kılan mevcut süreçte, gerek şartların elverişli olmadığı gerekse 266 takımın katılımının söz konusu olduğu lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır. Bu kapsamda, daha önce 17 Nisan’da başlatılması planlanan Bölgesel Amatör Lig’in sağlık şartları uygun olduğu takdirde Mayıs ayının son haftası başlatılması uygun bulunmuştur.”

Orduspor duyurdu

Orduspor 1967 Futbol Kulübü’nden yapılan açıklamada, “17 Nisan’da başlaması planlanan ve fikstürü yayımlanan Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihi, TFF Sağlık Kurulu’nun ‘sağlık koşullarını sebep göstererek’ aldığı karar neticesinde Mayıs ayının son haftasına ertelenmiştir.” denildi.

Tepkiler arttı

Öte yandan hazırlıklarına 7 aydan bu yana devam eden ve son olarak da lig başlayacak diye Antalya kampına giden takımlar, erteleme kararına tepkili.

40 gün daha beklenecek

Bölgesel Amatör Lig’de Ordu’yu temsil edecek olan Orduspor 1967 Futbol Kulübü, Ulubey Belediyespor, Ünye 1957 Spor ve Altınordu Belediyespor, ligin başlaması için 40 gün daha beklemek zorunda kaldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam