• DOLAR
  $4.401,9600
 • EURO
  $0,8378
 • ALTIN
  $51.701,5100
 • BIST
  $163,6000
BAŞKAN TOMAKİN; ANKARA’DAN ELİMİZ DOLU DOLU DÖNDÜK

BAŞKAN TOMAKİN; ANKARA’DAN ELİMİZ DOLU DOLU DÖNDÜK

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin,  Ankara’da yapılan kuruluştan günümüze İl Başkanları toplantısına katıldıktan sonra İl Başkan Yardımcıları ile birlikte çeşitli temas ve incelemelerde bulundu, Başkan Tomakin ziyaretlerini değerlendirerek Ankara’dan elimiz dolu dolu döndük diyerek, birlik beraberliğin önemine vurgu yaptı. Birlik ve beraberlik içinde buna birde Ordu sevdası da eklenince üstesinden gelemeyaeceğimiz hiç bir şey yok dedi.

Başkan Tomakin, İl Başkan Yardımcılarımla birlikte ,Ankara’da başta Genel Başkan Vekilimiz Sn.Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Kasapoğlu olmak üzere bu sefer özellikle Ordu’lu Bakan Yardımcısı ve Bürokratlarımıza ziyarette bulunduk. İlimizin sorunlarını, devam eden yatırımları ve yeni projelere ilişkin taleplerimizi kapsamlı bir şekilde ele aldık temaslarımızda , Dışişleri Bakan yardımcımız Sn.Yavuz Selim Kıran, ,Devlet Denetleme Kurulu Başkanımız Sn.Yunus Arıncı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sn.İhsan Şener, Devlet Demir Yolları genel Müdürümüz Sn.Ali İhsan Uygun, Diyanet İşleri Başkanımız Sn.Ali Erbaş’a ziyaretlerde bulunduk.

GENEL BAŞKAN VEKİLİMİZ SN.NUMAN KURTULMUŞ ‘A ORDU TEŞKİLATINI – İLİMİZİN İSTEK VE TALEPLERİNİ İLETTİK. ORDU’YA DAVET ETTİK.

Ordu’nun medarı iftarı değerli Devlet adamı hemşehrimiz Sn.Prof.dr.Numan Kurutulmuş beyi ziyaretimizde Ordu teşkilatımızı enine boyuna ele aldık. AK PARTİ Ordu il teşkilatının önceki durumunu ve 1 yılda bizim yaptıklarımızı , 31 Mart’ta elde edilen başarıyı ve seçim çalışmalarımızı kendilerine anlattık. Desteklerinden dolayı kendilerine şükranlarımızı ilettik. Genel başkan Vekilimize Ordu ilimizin sorunlarını devam eden yatırımlarımızı, yeni projelerimizi kendilerine aktardık. Özellikle ilimizin Coğrafi konumu , denizi, doğal güzellikleri, yaylaları, tarihi-kültürel zenginlikleriyle turizm kenti olma yolunda eksikliklerimizi ve yapılacakları ele aldık. Gördük ki,Genel başkan Vekilimiz Sn.Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, bizim sorunlarımızı ve yatırımlarımızı bizden daha iyi biliyor ve yakından takip ediyorlar, zatıallerine bir kez daha teşekkür ettik. Önümüzdeki ay yapacağımız Genişletilmiş İl Danışma Meclisi toplantısı için zatıallerini Ordu’ya davet ettik. Kabulleri için kendilerine şükranlarımızı sunduk.

GENÇLİK VE SPOR BAKANIMIZDAN ORDU STADYUMUNUN EKSİKLERİNİN TAMAMLANMASI İÇİN SÖZ ALDIK

Gençlik ve Spor Bakanımız Sn.Beşir Kasapoğlu ile görüşmemizde Ordu’ya yapılan Yurtlar ve spor tesisleri ile ilgili dosyamızı sunduk. Bakanımızdan Ordu stadyumunun eksiklerinin en kısa zamanda tamamlanması yönünde söz aldık, İlçelerimizde yapılan ve yarım kalan spor tesislerimiz ile ilgili bilgileri ilettik tamamlanması yönünde söz aldık . Geçtiğimiz ay açılan kız öğrenci yurdu için kendilerine teşekkürlerimizi ilettik. İhtiyacımız olan öğrenci yurtları ile alakalı dosyamızı sunduk desteklerini aldık.

MİLLETVEKİLLERİMİZLE ENİNE BOYUNA ORDU’MUZU KONUŞTUK

Milletvekillerimiz Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu beyleri Milletimizin Meclisinde ziyaret ederek , önemli ve yararlı görüşmelerde bulunduk. Teşkilatlarımızın durumunu ele aldık. Ordu İlimizin A dan Z ye yapılacak olan plan proje ve yapılmakta olan hizmetlerimizi değerlendirdik. Aksayn yönlerini , projelerde eksik kalanları mütalaa ettik. Önemli ve yararlı bir görüşme oldu. Milletvekillerimizle birlikte gece gündüz demeden el birliği ile Ordu sevdamız bizleri daha çok hizmetlerin hayata geçirilmesine vesile olacaktır.

DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCIMIZ YAVUZ SELİM KIRAN ‘DAN BARIŞ PINARI HAREKATI İLE İLGİLİ BİLGİLER ALDIK

Genç Yetenek ,Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran ile görüşmemizde Ordu’muzu konuştuk. Desteklerini aldık. Başkomutanımızın başkanlığında yürütülen ve destanlar yazdığımız Barış Pınarı harekatı ile ilgili kendilerinden değerli bilgiler aldık. Ülkemizin yürüttüğü diplomasinin ne kadar çetin ve sıkıntılarla aşıldığını gördük. Başarılı diplomaside payı olan değerli Hemşehrimiz genç yetenek Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıaran ‘la bir kez daha gurur duyduk.

DEVLET DENETLEME KURULU BAŞKANIMIZ YUNUS ARINCI VE CUMHURBAŞKANI BAŞDANIŞMANI İHSAN ŞENER İLE FAYDALI GÖRÜŞMELER YAPTIK

Cumhurbaşkanımızın yakın çalışma arkadaşı olan değerli devlet adamı Devlet Denetleme Kurulu Başkanı Yunus Arıncı beyi ve önceki dönem milletvekilimiz İhsan Şener’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde ziyaret ettik. Önemli ve faydalı görüş alışverişinde bulunduk. Ordu’ya yapılacak olan hizmetler için kendilerinden tam destek aldık.

DEVLET DEMİR YOLLARI GENEL MÜDÜRÜMÜZDEN SAMSUN-SARP DEMİR YOLU İÇİN DESTEK SÖZÜ ALDIK

Görev yeni gelen hemşehrimiz Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Ali İhsan Uygun’a hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk hemde Samsun – Sarp Demiryolu ile ilgili talep ve isteklerimizin artık elzem olduğunu projenin hayata geçirilmesi için kendilerinden destek istedik.Genel Müdürümüz bize görsel olarak Samsun – Sarp Demiryolunun projesini gösterdi ve proje üzerinde değerlendirmede bulundu. Projenin büyüklüğü karşısında hayretlerimizi gizleyemedik. Temeli atılıp yıllarca yolun sadece % 17 si yapılan ve AK PARTİ iktidarı ile kısa zamanda tamamlanan Karadeniz Sahil yolu gibi dev proje nasıl hayata geçirildi ise Samsun – Sarp Demiryolu projesine iktidarımız zamanında hayata geçirileceğine inancımız daha da arttı. Genel Müdürümüzden projenin ilk ayağı olan Samsun- Bolaman demiryolu projesinin hayata geçirilmesi için söz aldık.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANIMIZ SN.ALİ ERBAŞ’DAN CAMİİLERİMİZ İÇİN DESTEK ALDIK

Değerli ilim adamı hemşehrimiz Diyanet İşleri Başkanı Sn.Prof.Dr.Ali Erbaş hocamızı ziyaret ettik. Kendilerine Ordu’da yapılan ve inşaatları devam eden camilerimizin durumunu ele aldık. Özellikle ilimizin sembol ibadet hanelerinden olan Ulu camii için desteklerini aldık. 4 – 6 yaş eğitiminin yaygınlaştırılması için desteklerini aldık.

İl Başkanı Halit Tomakin ‘e ziyaretlerinde , İl Başkan Yardımcıları , Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Telat Yıldız, Teşkilat Başkanı Muhittin Konca, Seçim İşleri Başkanı Abdurrahman Karagöz, Tantım ve Medya Başkanı Tolga Hüsem, Dış İlişkiler Başkanı Selman Altaş, Yerel Yönetimler Başkanı Musa İşler, Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Kemal Cebeci, Çevre Şehircilik ve Kültür Başkanı Eyüp Çalış, Sosyal Politikalar Başkanı Hamdi Şensoy, AR-GE Başkanı Fatih Aktaş, Ekonomi İşleri Başkanı Hasan Emre Demirkol eşlik etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam