• DOLAR
  $4.178,0000
 • EURO
  $1,1430
 • ALTIN
  $64.979,0600
 • BIST
  $208,5000
BAŞKANTÖREN: CUMHURİYET, ORTAK AKLIN İRADESİ VE İFADESİDİR

BAŞKANTÖREN: CUMHURİYET, ORTAK AKLIN İRADESİ VE İFADESİDİR

Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda konuşan Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Altınordu Belediyesi kurumsal kimliğinin önüne ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibaresinin ekleneceğini söyledi. Başkan Tören’in zabıtlara geçmesi amacıyla meclis toplantısında yaptığı konuşma sonrası alınan bu karar Altınordu Belediye Meclisi tarafından ayakta alkışlandı.

Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Meclis Toplantı Salonunda yapıldı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören Başkanlığı’nda gerçekleştirilen Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı’na AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’li meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

BAŞKAN TÖREN: “BELEDİYEMİZİN TABELASINA ‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ İBARESİNİN EKLENMESİ GELECEĞE İLİŞKİN GÜÇLÜ BİR İRADE OLACAKTIR”

Altınordu Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in konuşması ile başladı. Altınordu Belediyesi kurumsal kimliğinin önüne ‘Türkiye Cumhuriyeti’ eklenmesi hususu hakkında tarihi bir konuşma yapan Başkan Tören, hep birlikte ortak akıl ve birlikte yönetim ilkesini hayata geçirdiklerini söyledi.

Cumhuriyet’in ortak aklın ifadesi olduğunu aktaran Başkan Tören, “Bizler, dünü bir miras gibi değil, bir emanet, atalardan bir öğüt, bir vasiyet gibi geleceğin kurucu gücü olarak gören bir milletin mensuplarıyız. Devletler ve milletler kökleriyle yaşarlar. Milletlerin gelecek hamlesi tarihlerinin derinliğiyle doğru orantılıdır. İçinde bulunduğumuz yüzyılda meydan muharebelerinin yerini artık eğitim, bilim, teknoloji, kültür, sanat ve fen gibi alanlarda kazanılan zaferler aldı. Bizlerde bu alanlardaki başarı ipini göğüslemek ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak istiyoruz. Güçlü ülkenin yolu güçlü şehirlerden geçer. Bunun yolu da bellidir; kendi köklerini hiç unutmayan, yaşadığı mekanı köklerinin idrakiyle yeniden yoğuran insanların gayret ve azmidir. Siz yaşadığınız şehrin hem coğrafi hem tarihi habitatını merkeze alarak evrensel olanla buluşturursanız hem şehrinizi hem ülkenizi güçlendirirsiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ilelebet payidar kalacaktır” dediği Cumhuriyetimizin daha güçlü adımlar atmasının yolu da budur. Biz Cumhuriyetimizin payidar kalacağına ikrar ediyoruz. İkrarımız, güçlü şehirlerden geçiyor. Birlik içinde çarpan yüreklerin yeniden inşa ettiği şehirlerden geçiyor. Geçmişin tartışmalarını değil, geleceğin perspektifini paylaşan idrak ve iradeden geçiyor. Dolayısıyla, bugün birlikte kararını alacağımız Belediyemizin kurumsal kimliğine ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibaresinin eklenmesi ile birlikte geleceğe ilişkin güçlü bir irade olacaktır. Hep birlikte ortak akıl ve birlikte yönetim ilkesini hayata geçiriyoruz bugün. Cumhuriyetimiz zaten ortak aklımızın ifadesidir. Millet iradesinin tam tecellisi birlikte yönetim ilkesinin ifadesidir. Bu bizim birlik ilkemiz, birlik harcımız, birlik irademiz olsun. Bu bizim, geçmişin birikimiyle şekillenmiş güçlü irademizin geleceğe attığı çelikten çapa olsun. Şehrimiz Altınordumuz ve milletimiz adına hayırlı uğurlu olsun, uğur kadem getirsin” dedi.

 BAŞKAN TÖREN’İN ALDIĞI KARAR AYAKTA ALKIŞLANDI

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’in Altınordu Belediyesi kurumsal kimliğinin önüne ‘Türkiye Cumhuriyeti’ ibaresinin eklenmesi hususunda yaptığı konuşmanın ardından alınan bu karar Altınordu Belediye Meclis üyeleri tarafından ayakta alkışlandı.

NİKAH ÜCRETLERİNDE İNDİRİM YAPILDI

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısında alınan diğer bir kararla Altınordu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen nikah işlemlerinin ücretlerinde indirim yapıldı. Altınordu Belediye Meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilen gündem maddesi ile Belediye Nikah Memurluğunda ve özel salonlarda gerçekleştirilen nikah ücretleri 100 TL olarak belirlendi.

Yapılan konuşmaların ardından Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı gündemine geçildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından müdürlüklerden gelen teklifler oylandı ve bazı maddeler komisyonlara sevk edildi.

Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı karşılıklı görüşlerin dile getirilmesinin ardından sona ererken bir sonraki meclisin 2 Ekim Çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam