• DOLAR
    $4.172,8900
  • EURO
    $1,1364
  • ALTIN
    $64.411,2600
  • BIST
    $206,3000
“BİR DURUŞ SERGİLİYORUZ”

“BİR DURUŞ SERGİLİYORUZ”

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü Başkanı Savaş Şimşek, “2 ay sonra maçlar oynanacak denirse, sahaya çıkıp futbolumuzu en iyi şekilde oynarız. Oynanmayacak denirse, 6 ay sonrası için hazırlıklarımızı yapıp en iyi şekilde mücadelemizi o zaman veririz” dedi.2020-2021 sezonu öncesinde BAL Ligi’nde şampiyon olup 3.Lig’e çıkmayı hedefleyen Orduspor 1967 Futbol Kulübü’nde hazırlıklar aralıksız devam ediyor.

Başkan Savaş Şimşek’in de sık sık ziyaret ettiği antrenmanlar neşeli geçerken, Mor Beyazlı Kulüp şampiyonluktan başka bir şey düşünmüyor.

“Her zaman mücadeleye hazırız”

Başkan Şimşek, Ordu şehrine ve Türk futboluna Orduspor’un duruşunu göstermeye çalıştıklarını belirterek; “Orduspor 1967 Futbol Kulübü, pandemi nedeniyle ligler oynanmasa bile kapısını kapatan, bacasını söndüren bir kulüp değil. Biz her zaman mücadeleye hazırız. Bölgesel Amatör lig oynanırsa sahaya çıkıp ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz. Oynanmazsa da yatırımlarımızı gelecek yıl için yapıyoruz. Orduspor Kulübü, lig oynanırsa sahaya çıkıp, lig oynanmazsa ‘tamam arkadaşlar dağılalım’ diyen bir kulüp değil. Biz bunun hazırlığını yapıyoruz. Burada biz özveri gösteriyoruz. Şehrimizin bize verdiği değeri ortaya koymaya çalışıyoruz. Bir duruş sergiliyoruz. 2 ay sonra maçlar oynanacak denirse, sahaya çıkıp futbolumuzu en iyi şekilde oynarız. Oynanmayacak denirse, 6 ay sonrası için hazırlıklarımızı yapıp en iyi şekilde mücadelemizi o zaman veririz. Burada önemli olan Ordu şehrine ve Türk futboluna Orduspor’un duruşunu gösterip, 1967 yılından bu yana gelen karakterini ortaya koymaktır” ifadelerini kullandı.

“Temeli sağlam oluşturuyoruz”

‘Kulüp binanız olmadan, tesisleriniz, şartlarınız oluşmadan hiçbir başarı gelmez’ diyen Şimşek, sözlerini şöyle tamamladı; “Burada önemli olan şartları oluşturmak. Transferleri peş peşe yaptık 3.Lig’e çıktık. Bu başarı geçici olur. Sahalarımızı, binalarımızı yaptık, altyapımızı oluşturduk. Ordu’daki 19 ilçe takımlarıyla beraber kardeş olup üst kimlik oluşturmak kaydıyla çatı oluşturursak, başarı gelir. Amaçladığımız projelerle amatör takımlarımızdaki gençler takımımızda fırsat bulup Türk futboluna kazandırılacak. Böylece temeli oluşturursak, Orduspor bugün Bölgesel Amatör Lig’de olursa, yarın 3. veya 2.Lig’de olur. Bulunduğu ligin de önemi yok. Önemli olan Orduspor kimliğini oluşturmak. Şehri birleştirmek önemli. Bunu yaptığımız zaman hemen üst liglerde çıkmayıp yavaş yavaş çıksak da bu kimlik bize çok şeyler kazandıracak ve devamlılığı sağlayacak. Orduspor Kulübü’nün temeli sağlam atılmış ve kolay kolay yıkılmayacak hale gelecek.”

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam