• DOLAR
  $4.172,8900
 • EURO
  $1,1364
 • ALTIN
  $64.411,2600
 • BIST
  $206,3000
ÇAĞLA’NIN AKLI OLİMPİYATTA…

ÇAĞLA’NIN AKLI OLİMPİYATTA…

Tokyo Paralimpik Oyunları için hazırlıklarını sürdüren milli atıcı Çağla Baş, Ordu’ya madalya ile dönmenin planlarını yapıyor.

Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında dereceleri bulunan Ordulu milli sporcu Çağla Baş, bu kez gözünü Tokyo Paralimpik Oyunları’na çevirdi.

Tokyo Paralimpik Oyunları’na az bir süre kaldığını söyleyen Baş, olimpiyatlar için son hazırlıklarını yaptığını söyledi.

Daha önce Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazandığını hatırlatan Çağla Baş, tek eksiğinin Paralimpik Oyunları olduğunu ve bu eksikliği de Tokyo’da gidermek istediğini dile getirdi.

“Elimden geleni yapacağım”

Kendisini Tokyo Paralimpik Oyunları için hazır hissettiğini aktaran milli atıcı, “24 Ağustos’ta Tokyo Paralimpik Olimpiyatları başlayacak. Hedefim ülkeme bir madalya kazandırabilmek. Bunun için 5 yıldır bir emek veriyorum ve çokta istiyorum. Kesinlikle madalya kazanmak istiyorum. Ama ilk önceliğim orada bir final atıp madalyayı elde etmek. En büyük hayallerimden bir tanesi bu. Bunun için de elimden geleni yapacağım. Eğer ülkeme bu madalyayı kazandırabilirsem ne mutlu bana. Birçok yarışmada bu gururu ülkeme yaşattım. Şimdi bu gururu yeniden yaşatmak istiyorum. Umarım ilk defa Ordu’ya bu madalyayı getirmiş olurum ve tarihe geçerim” dedi.

Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında birçok kez dereceye giren Çağla Baş, Tokyo Paralimpik Olimpiyatlarında en kötü ihtimalle ilk 2’de olmayı hedefliyor.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam