• DOLAR
  $4.401,9600
 • EURO
  $0,8378
 • ALTIN
  $51.701,5100
 • BIST
  $163,6000
Dünya Diyabet Günü Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Yapıldı

Dünya Diyabet Günü Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü Yapıldı

Ordu’da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü düzenlendi. Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen yürüyüşe öğrenciler, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı. Yürüyüş öncesi Köprübaşı Meydanında açılan stantta vatandaşlara kan şekeri ölçümü yapılarak, diyabet konusunda bilgi verildi.

Ordu İl Sağlık Müdürü Dr.Mustafa Kasapoğlu basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Diyabet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi. Ordu genelinde 10.000 üzerinde vatandaşa diyabet taraması yapıldığını söyleyen Kasapoğlu “bu taramaların yaklaşık 100 personelin katılımı ile 19 ilçede gerçekleştirildiğini, sonuç olarak yaklaşık 1500 kişide diyabet riski tespit ettiklerini, bir an önce bilgilendirilmesinin yapılarak, ileri tetkik ve tedaviler için planlamaların yapıldığını.” anlattı. Açıklamanın devamında; “burada başlatılan faaliyetin aslında bir eğitim olduğundan bahsederek, diyabette ilk adımın spor, ikinci adımın beslenme olduğu” vurgulandı. Bunun gibi farkındalıklar oluşturmak istediklerini, toplumu bu tip önlenebilir risklerden bertaraf etmek istediklerini vurgulayan Kasapoğlu, bu amaçla çeşitli etkinliklerin düzenlendiğini” söyledi ve katkı veren herkese teşekkür etti.

Açıklama sonrası yürüyüşe katılanlar ellerindeki dövizler eşliğinde Altınordu Köprübaşı Mevkiinden başlanarak Tahıl Pazarına kadar yürüdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam