• DOLAR
  $4.172,8900
 • EURO
  $1,1364
 • ALTIN
  $64.411,2600
 • BIST
  $206,3000
FORVET PİŞMANLIĞI!

FORVET PİŞMANLIĞI!

52 Orduspor Futbol Kulübü, geçtiğimiz sezon başında Teknik Direktör Sinan Bayraktar’ın kaliteli golcü istemesine karşın böyle bir forvet alınmaması üzerine gol yollarında büyük sıkıntı çekerken, hem şampiyonluk hem de Play-Off’u kaçırdı. Mor Beyaz Yeşilli ekibin yönetimi, bu kez aynı hataya düşmek istemiyor.

2020-2021 sezonu başında Teknik Direktör Sinan Bayraktar’ın tecrübeli ve ortalama 15-20 gol atacak bir oyuncu istemesi üzerine, başarılı çalıştırıcının belirlediği Mehmet Fuat Gölbaşı ismi ile anlaşma aşamasına gelinirken, fiyatta anlaşılamadığı için transferin yattığı belirtildi. Sezon başında alınması istenen Gökhan Erdöl de ancak devre arasında kadroya katılabildi.

Gölbaşı olmayınca istenilen olmadı

Mehmet Fuat Gölbaşı ismi olmayınca bazı forvetlerle görüşen 52 Orduspor yönetimi, ücretler yüksek gelince kaliteli golcü yerine genç ve son dönemde düşüşte olan oyuncuları tercih etti ve bu yüzden gol yollarında yaşanan sıkıntı takımı hedeften uzaklaştırdı.

Devrede 2 golcü yolcu

Sezona Şükrü Kaan Kılıçaslan, Gökhan Aydaş ve Volkan Akyıldız gibi golcülerle başlayan 52 Orduspor devre arasında beklenen verimi alamadığı Aydaş ve Akyıldız ile yolları ayırdı ve takımda tek forvet kaldı.

Keşke…

Bunun üzerine 2. ve 3. Liglerin tecrübeli golcüsü Gökhan Erdöl, kadroya katılırken takıma da büyük katkılar verdi. Sadece ikinci yarı performansıyla takımın en golcü ismi olan Erdöl, ‘keşke sezon başında Sinan hoca zamanında olsaydı’ dedirtti.

“İyi forvet için yüksek ücret ödenmeli”

Teknik Direktör Sinan Bayraktar, geçtiğimiz sezon başında forvet konusunda istedikleri oyuncuyu alamadıklarını belirterek; “Sezon başında bizim transfer listemizde forvetler Gökhan Erdöl ve Mehmet Fuat Gölbaşı vardı. Transferde bütçe tüm oyunculara aynı şekilde belirlendi. Bu oyuncular, verilen ücretin 3-4 katını istedi. Transfer bu yüzden gerçekleşmedi. Aslında o dönemde yüksek meblağları böyle kritik mevkilere vermemiz gerekiyor. Sezon başında istediğim oyuncular alındı. Başkan Şükrü Bodur’a, Mehmet Fuat Gölbaşı konusunda biraz bastırsaydım, onu da alırdı. Burada biraz da benim hatam oldu. Ama ücretler de yüksekti. Ortalama en yüksek 240 bin liraya futbolcu varken, forvet transferi için 600-700 bin lira istendi. Forvet konusunda istediğimiz oyuncuyu almalıydık. Eğer alsaydık ve sezona istediğimiz golcüyle başlasaydık, çok daha farklı bir yerde olabilirdik” dedi.

2 golcü cepte

Öte yandan yeni sezon öncesinde 52 Orduspor Futbol Kulübü’nde golcü oyuncular Gökhan Erdöl ve Şükrü Kaan Kılıçaslan’ın sözleşmelerinin devam etmesi yönetimin elini güçlendirirken, takıma yine kaliteli bir golcünün daha alınacağı öğrenildi. Yönetimin, bu kez aynı hataya düşmeyip ileri ucu güçlendirmek istediği edinilen bilgiler arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam