• DOLAR
  $4.368,8100
 • EURO
  $0,8299
 • ALTIN
  $51.063,6800
 • BIST
  $162,0000
Günay, Yeşili tüketmeyelim, maviyi kirletmeyelim

Günay, Yeşili tüketmeyelim, maviyi kirletmeyelim

Önceki dönemin Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, kitle turizmden artık butik turizme geçerek, turizmin içine halkı da katmak gerektiğini söyledi.

Ergin Karlıbel Bilgi Vakfı’nın daveti üzerine Ordu’ya gelen ve OBBKT Salonu’nda hem kitabını imzalayan hem de kitabını ve bakanlık dönemini anlatan Ertuğrul Günay’ı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe ve salonu dolduran yüzlerce kişi dinledi.

Ergin Karlıbel Vakfı’nın eserlerinin tanıtımı ile başlayan toplantıda konuşan Vakıf Başkan Vekili Adil Levent Karlıbel, “bu şehrin eğitimine, kültürüne, sağlığına katkı sunmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Vakıf Başkanı Ergin Karlıbel ve oğlu Adil Levent Karlıbel, Ertuğrul Günay’a günün anısına bir de heykel hediye ettiler.

“Yeşili tüketmeyelim, maviyi kirletmeyelim”

Turizmde Ordu ve Karadeniz’in bakir bir değer olduğuna dikkati çeken Günay, “Ne yazık ki yaylalarımızı da betonlaştırarak bozmaya başladık. Zaman geç değil, bundan dönmek zorundayız. Yeşili tüketmeden, maviyi kirletmeden bu toprakları turizme açmalıyız. Ancak kitle turizminden vazgeçerek, butik turizmi hayata geçirmeliyiz. Sadece hazinenin ve otel sahiplerinin para kazandığı değil, halkı da turizmden faydalandıran, yerel ürünleri öne çıkararak onların da para kazandığı bir sektör haline getirmeliyiz” dedi.

“Ordu’ya kırgınım” diyerek konuşmasını sürdüren Ertuğrul Günay, bunun nedenini de 1950’lerle başlayan çarpık yapılaşma olarak gösterdi.

“Bir sanatçıyı kaybettik”

Konuşmasını sık sık gözyaşlarını tutamayarak sürdüren Günay, “bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerle olmaya, daha da önemlisi bu ülkeyi, memleketimi güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğim” diye konuştu.

Günay konuşmasını bir cani tarafından öldürülen Ceren Özdemir’i de anarak sürdürdü ve “biz sadece bir kızımızı kaybetmedik, geleceğin büyük bir sanatçısını da kaybettik” dedi.

Yılmaz Ülgü/Seran Eren Şensoy (Ordu Hayat)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam