• DOLAR
  $3.781,9900
 • EURO
  $1,0802
 • ALTIN
  $62.574,1600
 • BIST
  $185,1000
“HEDEFLEDİĞİMİZ YERDE OLACAĞIZ”

“HEDEFLEDİĞİMİZ YERDE OLACAĞIZ”

52 Orduspor Futbol Kulübü Teknik Direktörü Bora Marangoz, ikinci devre hazırlıklarını tamamladıklarını ve Kırıkkale Büyük Anadoluspor maçına kilitlendiklerini belirterek; “Kazanarak ikinci yarıya iyi başlamak istiyoruz. İnşallah sezon sonunda da hedeflediğimiz noktaya ulaşacağız” dedi.

Bora hoca takımına güveniyor…

Devre arası kampını Ordu’da geçirdiklerini ve verimli bir kamp olduğunu hatırlatan Marangoz, ilk 4 maçta uyguladıkları oyun sisteminde başarılı olacaklarına inandıklarını ifade etti.

“Kamp verimli geçti”

Kamp sürecini değerlendiren genç çalıştırıcı; “10-12 günlük bir kamp süreci geçirdik. Takıma 4 gün izin verip tekrar toplandık. Takımdan ayrılan ve yeni gelen oyuncular oldu. Bir uyum süreci vardı. En iyi şekilde atlattık. Takıma yeni katılan oyuncuların çabuk uyum sağlamaları bizim için sevindirici. Zaman zaman eksiklikler olacak. Bu eksiklikleri de tamamlayacağız. Kamp süreci bizim için gayet verimli geçti. İstediklerimizi de aldık. Fatsa Belediyespor ile hazırlık maçı oynadık. 2 tane hazırlık maçı oynamak için süre kısaydı. Fatsa karşısında istediğimiz seviyeye yakın bir oyun ortaya koyduk. Yeni katılan oyuncularla çok fazla çalışma fırsatımız olmadı. Bir sistem deniyoruz. Bu sistemi ilk 4 maçta denedik ve verim aldık. Oynadığımız sistemde ısrarcıyız. Bir şekilde önde oynamaya çalışan, kaybettiği topta hemen refleks gösterip kaybettiği topu tekrar kazanıp oynamaya çalışan bir takım hüviyeti oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu da çocuklar iyi niyetli bir şekilde yapıyorlar” dedi.

“İyi bir sonuçla döneceğiz”

Kırıkkale Büyük Anadoluspor ile deplasmanda karşılaşacaklarını hatırlatan Marangoz; “Maçtan 2 gün önce Kırıkkale’ye gideceğiz. İnşallah bizim için güzel ve olumlu sinyaller alınan bir maç olur. Benim için önemli olan tabi ki sonuç. Ama sonucun yanında oyuna da çok önem veriyorum. Oyuncularımdan son derece memnunum. İnşallah bu Kırıkkale maçına da yansır. Kırıkkale müsabakası ile güzel bir başlangıç yapıp sezonu iyi bir yerde bitirmek istiyoruz” diye konuştu.

“Şampiyon olamazsak Play-Off’tan çıkarız”

’16 maçlık zor bir periyot bizi bekliyor’ diyen Bora Marangoz, şunları söyledi; “Sezonun ikinci devresi için bizim gibi takviye yapan takımlar var. Bulunduğu yerden kurtulmak isteyen takımlar da var. Biz Kırıkkale’ye puan ya da puanlar için gideceğiz. Tabi ki galip gelirsek mükemmel olur ama kazanamıyorsak da kaybetmemeyi öğrenmemiz lazım. Çünkü bu işin bir de Play-Off tarafı var. Elbette şampiyonluk daha rahat olur. Ancak olmazsa bu işin Play-Off’ tarafı da var. Hedeflediğimiz noktaya ulaşacağız.”

“En iyisini yapacak bir kadro yapımız var”

Takımdaki oyuncuların son durumlarından da bahseden başarılı teknik adam; “Düşündüğümüz noktalara transferleri yaptık. Yollarımızı ayırdığımız oyuncuların yerine aldıklarımız oldu. Gökhan Berkay Yıldız ve Hakan Doğru’nun sakatlıkları bizim için uzun sürdü. Bu iki oyuncumuz kamp süreci geçirmediler. Kamp dönemini boş geçtiler. Hazırlanmaları zaman alacak. Orta sahaya da bir takviye yapmayı düşünüyoruz. Elimizdekiler değerli oyuncular. Sakatlığı, uzun maratonu ve covid-19’u düşünerek hamlemiz var. Transfer olursa iyi olur olmazsa da elimizdeki kadromuz müsait. En iyisini yapacak bir kadro yapımız var. Gökhan Berkay ve Hakan da takıma katılıp bu seviyeye geldiklerinde çok katkı sağlayacaklardır. Aceleci olmak istemiyoruz. Çünkü aceleci olduğunuz zaman hata yapıyorsunuz. Devre arasında transfer yapmak çok kolay değil. Oyuncuyu istiyorsun ama oyuncu takımından ayrılmıyor, oyuncuyu ikna ediyorsun ama takımını ikna edemiyorsun. Bu süreç bizim için sağlıklı geçiyor” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam