• DOLAR
  $4.178,0000
 • EURO
  $1,1430
 • ALTIN
  $64.979,0600
 • BIST
  $208,5000
KADINLARA “EVDE GÜVENLİ YAŞAM” EĞİTİMİ

KADINLARA “EVDE GÜVENLİ YAŞAM” EĞİTİMİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından Ünye Belediyesi Hanımlar Lokali’nde evde güvenli yaşam ve ilk yardım konularında eğitim verildi.

“Daha Güvenli Bir Ordu” sloganıyla Ünye ilçesinde başlatılan eğitimlerin, Altınordu ve Fatsa ilçelerinde yer alan Hanımlar Lokali’nde sürdürülmesi amaçlanıyor.

RİSKLER VE ALINACAK TEDBİRLER ANLATILDI

Eğitimlerde yangın güvenliği yönünden alınması gereken önlemler, yangın anında yapılması gerekenler ve yangında doğru davranış şekilleri anlatılırken; yangının gelişimi ve yangın yerindeki tehlikeler, tehlike ve risk, afet ve afetin etkileri, güvenli yaşam kültürü ve yaşadığımız mekânlarda risklerin azaltılması gibi konularda da bilgi verildi.

İlk yardım eğitmeni ise evde meydana gelebilecek ev kazaları, yaralanmalar ve olası kalp krizi, boğulma, epilepsi gibi durumlara karşı yapılacak ilk yardım metotları ve önemi hakkında kadınları bilgilendirdi.

EĞİTİMLERİN KAPSAMI GENİŞLEYECEK

Başlattığı eğitim çalışmalarını Hanımlar Lokalleri ile sınırlı tutmayarak ilçelere yaymayı amaçlayan ekipler güvenli yaşam, yangın önleme ve söndürme teknikleri ve ilk yardım konularında başta konutlar ve yaşam alanları olmak üzere vatandaşlarımıza ziyaretler gerçekleştirerek eğitim vermeyi amaçlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam