• DOLAR
  $4.034,7000
 • EURO
  $1,0899
 • ALTIN
  $61.460,6300
 • BIST
  $194,3000
KAYAK KULÜBÜ’NDE ŞENOCAK DÖNEMİ

KAYAK KULÜBÜ’NDE ŞENOCAK DÖNEMİ

Ordu Kayak Kulübü Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. İş adamı Cem Şenocak, başkan seçildi.

Selçuk Şenyurt’un aday olmadığı Ordu Kayak Kulübü Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde yapıldı. Cem Şenocak, derneğin yeni başkanı oldu.

“Yeni bir kayak merkezi lazım”

Ordu Kayak Kulübü önceki dönem başkanı Selçuk Şenyurt, “Kulübümüzün amaçlarından birisi, spor yapılmasını sağlamak, sporcu yetiştirmek, ülkemizin ve bölgemizin turizmine kültürel ve sosyal eğitsel faaliyetlerle hizmet etmek. Ayrıca hedeflerimizden birisi de Ordu’ya kayak merkezinin kurulması, kayak sporu ve turizminin var edilmesiydi. Ordumuza kayak merkezi de kazandırıldı. Çambaşı Kayak Merkezi, ilave yatırımların da yapılması durumunda Türkiye’deki 30 kayak merkezi arasında ilk 6’da olacaktır. Çambaşı Kayak Merkezi her geçen gün daha fazla ilgi görmektedir. Mevcut kayak merkezi, 10 yıl sonra ilimize yetmeyecek ve talebi karşılamayacaktır. Yeni bir kayak merkezine ve ilave bölgelere ihtiyaç duyulacaktır. Bunun için en önemli bölge Gönderiç dağıdır. bu dağın şimdiden planlanması ilimizin geleceğine katkı sağlayacaktır. Görev süremde elimden gelen gayreti gösterdim. Bu süre içerisinde Ordu Kayak Kulübü olarak ilimizde yapılmayan organizasyonları yapmaya verilmeyen eğitimleri vermeye, kayak merkezimize getirilmeyen sporcuları getirmeye çalıştık. 121 tane 8-10 yaş çocuğu kayakla tanıştırdık. 2022’de 1022, 2023’te ise 2023 çocuğumuzu kayakla tanıştıracağız. Milli sporcular yetiştirmek de amaçlarımız arasında olmalıdır.” dedi.

“Sporcular yetiştireceğiz”

Seçime tek aday olarak giren yeni başkan Cem Şenocak, kayak sporunun öneminden bahsederek; “Kayak sporunu sevdirmeye çalışıyoruz. Kayak sporu, düşünüldüğü kadar pahalı ve lüks bir spor değil. Ordumuza bunu alıştıracağız, sporcular yetiştireceğiz. Bugüne kadar yetiştirdik. Bunu biraz daha geliştireceğiz. Amaçlarımız arasında en önemlisi bu” diye konuştu.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Çambaşı Kayak Merkezi’nin kurulmasında Ordu Kayak Kulübü Derneği’nin de çok büyük katkıları olduğunu söyledi.

Cem Şenocak Başkanlığındaki  Yönetim Kurulu şu şekilde oluştu: Selçuk Şenyurt, Fevzi Turan, Emine Türkmen, Derya Yeliz Çalış, Özer Yüksel, Önder Akbaş

Denetim Kurulu: Erkan TürkmenSadullah TuranHüseyin Pelit.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam