• DOLAR
  $2.429,6800
 • EURO
  $0,6050
 • ALTIN
  $36.614,1900
 • BIST
  $107,6000
“LİGE KATILABİLMEK İÇİN HARÇLIKLARINI BİRİKTİRİYORLAR”

“LİGE KATILABİLMEK İÇİN HARÇLIKLARINI BİRİKTİRİYORLAR”

Ordu’nun hentbol branşındaki tek 1.Lig ekibi Ordu Gençlerbirliği, 2020-2021 sezonunda Türkiye Hentbol 1.Ligi’nde mücadele edecek olmasına rağmen maddi sebeplerden dolayı lige katılamama riskiyle karşı karşıya. Lige katılım ve deplasman masraflarının karşılanması için 60 bin liraya ihtiyacı olan Ordu temsilcisinin genç oyuncuları ‘Ordu’nun desteğini bekliyoruz. Harçlıklarımızı da biriktiriyoruz. Gerekirse part time çalışır yine de o lige katılırız’ diyorlar.

Bu çocukların sesini duyun…

Geçtiğimiz sezon 2.Lig’de gösterdiği mücadeleyle alkış alan ve adını 1.Lig’e yazdırarak büyük sevinç yaşayan Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı, yeni sezon öncesinde aynı sevinci yaşayamıyor.

Toplam 60 bin lira gerekiyor

Lige katılım için 15 bin, lira deplasman masrafları içinse toplam 45 bin lira olmak üzere 60 bin liraya ihtiyacı olan Kırmızı Siyahlı ekip, tüm şartları zorlasa da bu meblağları toplayamadığı için lige katılamama riskiyle karşı karşıya kaldı.

“Harçlıklarımızı biriktiriyoruz”

Ordu Gençlerbirliği’nin genç oyuncuları, lige katılmak istediklerini belirterek, “Çok emek verdik. Emeklerimiz boşa gitsin istemiyoruz. Ordu Valisi’nden, Büyükşehir Belediyesi’nden ya da bize kim destek olabilecekse onlardan yardım bekliyoruz. Bu sezon lige katılmak istiyoruz. Amacımız Ordu’yu temsil etmek. Duyun artık sesimizi. Eğer destek yapılmazsa bile harçlıklarımızı biriktiriyoruz. Ya da parti time çalışır yine de o lige katılırız. Lütfen destek olun” çağrısında bulundular.

Yılmadılar, çalıştılar

Geçen sezon Yozgat deplasmanına giderken trafik kazası yaşayan Ordu Gençlerbirliği’nde iki oyuncu hayatını kaybetmişti. Lige devam etmeme kararı alan Kırmızı Siyahlılarda oyuncular ve ailelerin isteği üzerine lige tekrar devam edilmiş ve şampiyon olarak 1.Lig’e yükselmişlerdi.

“İlimizin adını duyurmak istiyoruz”

Tecrübeli antrenör Ercan Akman, “Bu takım için çeyrek asırdan bu yana mücadele veriyorum. Kızlarımız geçen yıl büyük bir başarıya imza atarak 2.Lig’den 1.Lig’e yükseldi. Bu yıl da Ordu’yu 1.Lig’de en iyi şekilde mücadele edeceğimize inanıyorum. Oyuncularımız oldukça istekli. Hentbolda çok iyi yerlere gelip, ilimizin de en iyi şekilde adını duyurmak istiyorlar. Bu noktada tek sıkıntımız maddiyat. Bu sorunu aşabilirsek lige katılacağız. Aksi taktirde 1.Lig’de mücadele edemeyebiliriz” dedi.

“Başarımız kursağımızda kalmasın”

Ordu Gençlerbirliği Kadın Hentbol Takımı oyuncusu Senem Ekin; “Geçen sezon büyük bir başarı sergileyerek 1.Lig’e çıktık. Bu başarımız kursağımızda kalsın istemiyoruz. Lige katılabilmemiz için belli bir para gerekiyor. Ancak kulübümüzün durumu ortada. Buradan Ordu Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, sesimizi duyanlara sesleniyorum: Bu sezon Ordu’yu 1.Lig’de temsil etmek istiyoruz. Lütfen bu konuda bize yardımcı olun” diye konuştu.

“Şehrimizin büyükleri sesimizi duysun”

Melike Çakmak ise lige katılmayı her şeyden çok istediklerini belirterek; “Çok büyük emekler vererek 1.Lig’e çıktık. Geçen sezon 2 tane takım arkadaşımız hayatını kaybetti. Biz moralimiz bozuk olmasına rağmen yılmadık ve sahaya çıkarak takımımızın 1.Lig’e yükselmesini sağladık. Ordumuzun da adını duyurduk. Ancak yeni sezon öncesinde maddi sorunları aşamadığımız için hala lige katılmak için başvuruda bulunamadık.Bu konuda şehrimizin büyüklerinin sorunumuzu çözmelerini istiyoruz. Bizim de spor yapmak, müsabakalara katılma hakkımız var. Lütfen sesimizi duyun” ifadelerini kullandı. Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam