• DOLAR
  $3.869,0400
 • EURO
  $1,0986
 • ALTIN
  $62.288,3500
 • BIST
  $186,2000
MESUDİYE’DEKİ ÇALIŞMALARIN ALTYAPISI OLUŞTURULDU

MESUDİYE’DEKİ ÇALIŞMALARIN ALTYAPISI OLUŞTURULDU

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, ilçe ziyaretlerine bir yenisini daha ekleyerek Mesudiye ilçesinde incelemelerde bulundu.

Büyükşehirin tüm kadrosuyla Mesudiye ilçesine çıkarma yapan Başkan Güler, ilçede yapılan ve yapılacak olan çalışmaları bizzat yerinde değerlendirdi. Yapılan incelemeler sonucunda Mesudiye ilçesine yapılacak olan çalışmaların altyapısı oluşturuldu.

“KEYFALAN YAYLASI ÇEKİM MERKEZİ OLACAK”

Keyfalan Yaylası’nın Ordu’nun önemli turizm noktalarından birisi olması için çalışma başlattıklarını söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Büyükşehirin donanımlı kadrosuyla Mesudiye ilçemize çıkarma yaptık. Faydalı ve bir o kadar da verimli incelemelerde bulunduk. Keyfalan Yaylası başta olmak üzere birçok yere giderek değerlendirmeler yaptık. Keyfalan Yaylası, Çambaşı Yaylası gibi önemli bir çekim merkezi olacak. Keyfalan Yaylası’ndaki göletlerimizi büyüteceğiz. Ayrıca Çambaşı Yaylası’nda gerçekleştirdiğimiz bungalov ev projesini burada da uygulayacağız” dedi.

“YENİ YERLEŞİM BÖLGELERİ ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

19 ilçenin yeni yerleşim bölgeleri üzerinde çalışmalar yapıldığını ifade eden Başkan Güler, “2050 yılının Ordu’sunu oluşturmak amacıyla 19 ilçemizde yeni yerleşim bölgeleri meydana getirmek istiyoruz. Bazı ilçelerimizin yerleşim yerlerinde doğal afetlerden kaynaklanan sorunlar da yaşanıyor. Bu anlamda çağdaş şehircilik açısından planlanan yeni yerleşim bölgeleri üzerinde çalışmalar yapıyoruz. Ekiplerimiz ile birlikte Mesudiye’nin yeni yerleşim yerini de tespit ettik. Büyükşehir Belediyesi olarak yeni yerleşim yerlerinin altyapısını da yapacağız. Mevcut yerleşim yerleri ise eski değerini sürdürecek ve buralarda hayat devam edecek” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam