• DOLAR
  $3.826,8500
 • EURO
  $1,0838
 • ALTIN
  $63.986,7400
 • BIST
  $187,0000
O BİR REKORTMEN ‘AZİZ TOKAT’

O BİR REKORTMEN ‘AZİZ TOKAT’

83 yaşındaki Ordulu antrenör Aziz Tokat, tam 58 yıldan bu yana antrenörlük yapıyor. Tokat, sağlığı el verdiği sürece Ordu Esnafspor’un başında yer almaya devam edeceğini söyledi.1963 yılında kurulan Esnafspor’da ilk baştan bu yana antrenörlük yapan Aziz Tokat, tam 58 yıldır kulübede yer alıyor.

83 yaşındaki teknik adam, ömrünü yettiği, sağlığının el verdiği sürece Esnafspor’u çalıştırmaya devam edeceğini dile getirdi.

Aziz Tokat, 58 yıldır hiç ara vermeden bir takımın antrenörlüğünü yapıyor. Bu konuyla alakalı Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği Ordu Şubesi Başkanlığı da Tokat’ın en uzun süre bir takımda antrenörlük yapan isim olmasından dolayı Guinness Rekorlar Kitabına girmesi için başvuruda bulundu.

“Ömrüm yettiğince futbolcu yetiştireceğim”

58 yıldan bu yana Ordu Esnafspor’u çalıştırdığını aktaran Aziz Tokat, “Şuan sağlığım yerinde. Sağlığım ve ömrüm el verdiği sürece de takımımın başında olacağım. Hem Orduspor’a hem de Türk futboluna önemli futbolcular yetiştirdim. Yetiştirdiğim oyunculardan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor, Orduspor gibi takımlar oynayanlar oldu. Amacım, bundan sonraki sürede de Türk futboluna ahlaklı futbolcular yetiştirmek” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam