• DOLAR
  $4.368,8100
 • EURO
  $0,8299
 • ALTIN
  $51.063,6800
 • BIST
  $162,0000
ODÜ’DE KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI

ODÜ’DE KAZAKİSTAN CUMHURİYETİ BAĞIMSIZLIK GÜNÜ KUTLANDI

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Türkoloji kulübü tarafından düzenlenen “Kazakistan Cumhuriyeti Bağımsızlık Günü” etkinliğine katıldı.

Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan’ın yanı sıra Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Öznur Ergen Akçin, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Kazakistan’ın bağımsızlığının 28’inci yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Abdülkadir Öztürk, Kazak Türklerinin işgallere ve büyük acılara maruz kaldığını ve bu olayların Türk dünyasını derinden etkilediğini ifade ederek Kazak Türklerinin bağımsızlık gününü kutladı.

Rektör Akdoğan, “Türk Cumhuriyetlerinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanlarda bir zenginlik yakalayabilmesi için aralarında iş birliği yapması gerekmektedir. Üniversiteler olarak bizlere düşen görev de gerekli iş birliklerini sağlayarak ülkemiz ile Türk Cumhuriyetleri arasında öğrencilerimize köprü olmaktır. Bu şekilde ülkeler arasındaki ilişkilerimiz gelişip büyüyebilir. Bu düşüncelerle etkinlikte emeği geçen öğrenci ve akademisyenlerimizi tebrik ediyor Kazak kardeşlerimizin bağımsızlık gününü kutluyorum.” şeklinde konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam