• DOLAR
  $4.172,8900
 • EURO
  $1,1364
 • ALTIN
  $64.411,2600
 • BIST
  $206,3000
ORDU GALATASARAY FUTBOL AKADEMİSİ 8 YAŞINDA

ORDU GALATASARAY FUTBOL AKADEMİSİ 8 YAŞINDA

Ordu’da altyapı deyince ilk akla gelen futbol okullarından biri olan Ordu Galatasaray Futbol Akademisi, tecrübeli antrenör ekibin yanı sıra 210 kişilik dev sporcu kadrosuyla dikkat çekmeye devam ediyor. Ordu Galatasaray Futbol Akademisi Genel Koordinatörü Gökmen Yavuz, “İlk önceliğimiz topluma kaliteli bireyler kazandırmak ve Türk futboluna kişilikli sporcular yetiştirmek” dedi.Ordu’dan Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray’ın altyapısına yolladığı sporcularla ön plana çıkan Ordu Galatasaray Futbol Akademisi’ne olan ilgi her geçen gün büyüyor.

Daha önce Süper Lig ekibi Galatasaray’ın altyapısına 2 oyuncu gönderen Ordu Galataspor, Türk futboluna yine önemli futbolcular kazandırmak için yoğun çaba harcıyor.

“8 yılda büyük emekler verdik”

Doğru çalışma ve azimle yetenekli ve karakterli futbolcular yetiştirmek istediklerinin altını çizen Yavuz; “Emek, alın teri, çok çalışmak, hırs, azim. Dile kolay 8 yılda oluşturduğumuz ve doğru adımlar atarak bugüne kadar gelen Ordu Galatasaray Futbol Akademisi ve pilot takımımız olan Ordu Galataspor Kulübümüzde bulunan 210 kişilik sporcu Ordumuzla U 11/12/13/14/15/16/17/19 ve A takımımızı oluşturmak kolay bir iş değil. Ama ben ve ekibim doğru çalışma programları sabır ve azimle daha büyük işler başaracağız. İlk önceliğimiz topluma kaliteli bireyler kazandırmak ve Türk futboluna kişilikli sporcular yetiştirmek. Bunu da yapacak deneyim ve güce sahip olan kulübümüz, her geçen gün büyümeye devam etmektedir. En büyük destekçilerimiz bizleri hiç yalnız bırakmayan çok değerli velilerimiz. Onlara sonsuz teşekkürler ediyorum. Ordu’nun futbol markası Ordu Galatasaray Futbol Okulu başarılarını sürdürmeye devam edecek” dedi.

“Asıl gayemiz futbolcu yetiştirmek”

Bundan önce Galatasaray’ın altyapısına sporcular gönderdiğini hatırlatan Yavuz; “Biz laf olsun diye bir futbol akademisi değiliz. Bundan önce yakaladığımız başarılar ortada. Hem başarı yönümüz hem de futbolcu yetiştirmedeki becerimiz ortada. Amatör altyapı liglerinde defalarca şampiyon olduk, final oynadık. İlimizi şampiyonalarda temsil ettik. Bunun yanı sıra futbolcu yetiştirmek asıl gayemiz. Türk futboluna oyuncular kazandırmayı gaye edindik. Daha önce Galatasaray’a oyuncular gönderdik. Gönderdiğimiz sporcular şuan Galatasaray’ın altyapısında mücadele ediyor ve hep üzerine koyarak gidiyorlar. Bizlerde altyapımıza verdiğimiz önemi daha da artırıp, daha çok futbolcu yetiştirmek için kolları sıvadık. Ordu’dan çok sayıda gencimizi Türk futboluna kazandırmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam