• DOLAR
  $4.502,3900
 • EURO
  $0,9770
 • ALTIN
  $56.574,3200
 • BIST
  $205,8000
Ordu – Giresun Havalimanındaki sıkıntılar dile Geldi

Ordu – Giresun Havalimanındaki sıkıntılar dile Geldi

Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ordu-Giresun Havalimanındaki sıkıntıları Ulaştırma Bakanı’na sordu. Çok sık yaşanan uçuş iptallerinin ve bilet fiyatlarının diğer havalimanlarına oranla yüksek oluşunun nedenlerini soran Adıgüzel, önergesinde şu soruları yöneltti:

1. Ordu-Giresun havalimanında batı-doğu doğrultusunda inişleri engelleyen coğrafi bir handikap söz konusu mudur? Şayet böyle bir durum söz konusu ise tam olarak nasıl bir engeldir?

2. Bazı hava koşullarında uçuşlar iptal olmakta ya da iniş farklı havalimanlarına gerçekleştirilmektedir. Zor hava koşullarında da inişi sağlayacak modern teknik donanım yönünden Ordu – Giresun Havalimanının bir eksiği söz konusu mudur?

3. Özellikle fındık sezonu olması nedeniyle bu havalimanının kullanımın artacağı ortadadır. Ayrıca Kurban Bayramı olması nedeniyle talebin çok yükseleceği gözetilerek, ek sefer konulması düşünülmekte midir?

4. Özellikle Ordu-Giresun Havalimanındaki uçak bileti ücretlerinin çok yüksek olduğu yönünde şikâyetler söz konusudur. Ücret yüksekliği, sefer sayısındaki azlık nedeniyle talebin uçuş sayısına oranla yüksek olmasından mı, yoksa başka bir nedenden mi kaynaklanmaktadır? Şayet talep yüksekliği nedeniyle böyle bir durum varsa bu konuda bir fizibilite çalışması yapılarak sefer sayılarının kalıcı olarak yükseltilmesi düşünülmekte midir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam