• DOLAR
  $2.429,6800
 • EURO
  $0,6050
 • ALTIN
  $36.614,1900
 • BIST
  $107,6000
ORDU’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUSU DEVAM EDİYOR

ORDU’DA 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÇOŞKUSU DEVAM EDİYOR

Cumhuriyetin 96. yıldönümü, Ordu Valiliğince hazırlanan kutlama programı çerçevesinde düzenlenen etkinliklerle coşkulu bir şekilde kutlanıyor.
Dün, Gölköy Ulugöl’de bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Cumhuriyet Yol Koşusu” spor etkinliği ile başlayan Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri, bugün düzenlenen program ve etkinliklerle devam etti.
Bugün, ilk olarak Atatürk Anıtı’nda gerçekleştirilen çelenk koyma töreninin ardından, Bisiklet Yarışmalarının startı verildi.
Kutlamalara, akşam gerçekleştirilen Fener Alayı, halk oyunları ve mehter takımı gösterileri ve mini konser ile devam edildi.
Fener Alayı için Altınordu ilçemizin Fidangör mevkiinde toplanan ve Vali Seddar Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcısı Ekrem Ballı, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, diğer protokol mensupları, siyasi parti ve STK temsilcileri, vatandaşlar ve öğrencilerden oluşan kortej, ellerinde fener ve Türk Bayrağı ile yürüyüşe geçti.
Coşkulu bir kalabalıktan oluşan kortejin, Fidangör mevkiinden başlattığı yürüyüş, Köprübaşı mevkiinde sona erdi. Kortejde yer alanlar, Köprübaşı’nda düzenlenen halk oyunları ve mehter takımı gösterileri ile mini konser etkinliklerine de katıldı.
Köprübaşı mevkiinde düzenlenen etkinliklere katılanlara hitaben bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Ordu Valisi olarak, göreve başladığımız günden bu yana milli bayramların en güzel şekilde kutlanması için her türlü tedbiri alıyor ve uyguluyoruz. İşte bugün de bunlardan bir tanesi idrak ediyoruz. Artık Cumhuriyet bayramlarını meydanlara hapsetmeden, tüm vatandaşlarımızın katılımıyla yapmak istiyoruz. Çünkü bu bayram, 82 milyon vatan evladının bayramıdır. Balkanların, Kafkasların, Ortadoğu’nun hatta tüm dünya mağdurlarının umut bağladığı ülke, Türkiye’dir. Çünkü, bizim bağımsızlık mücadelemiz aynı zamanda mağdur milletlere ışık olmuş, umut olmuştur. Aziz Türk Milleti, yüzyıl önce kurmuş oldukları tuzakları nasıl bozmuşsa, bugün de terör örgütlerinin küresel aktörlerle kurmuş oldukları tüm tuzakları başlarına geçirmektedir. Başta Suriye ve Akdeniz olmak üzere dimdik ayaktayız ve bunlara Türkiye’nin hiç bir çakıl taşını vermeyeceğiz. Bir ve beraber olacağız, kardeş olacağız ve tek bayrağımızı, tek vatanımızı koruyacağız. Tek bir davamız var, tek bir ülkümüz var. O da ay-yıldızlı al bayrağımız ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir” diye konuştu.
Konuşmanın ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları ekibi ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı gösterilerini sundu. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde öğrenim gören öğrencilerde oluşan sanatçı topluluğu mini bir konser verdi.
Düzenlenen Fener Alayına ve Köprübaşı mevkiinde gerçekleştirilen etkinliklere, vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösterdi ve katılım sağladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam