• DOLAR
  $4.160,2200
 • EURO
  $1,1434
 • ALTIN
  $65.051,4500
 • BIST
  $207,7000
Ordulu Muharip Gazilerden Barış Pınarı Harekatına Destek

Ordulu Muharip Gazilerden Barış Pınarı Harekatına Destek

Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanlığı üyeleri  Kıbrıs Gazileri olarak tekrar askere alınmak için Ordu Askerlik Şubesine başvuruda bulundu.
Başvuru sonrası Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya ve Kıbrıs Gazilerini  makamında kabul eden  Vali Seddar Yavuz, “Ne mutlu böylesine büyük bir milletin evladıyız. Allah hepinizden razı olsun. Sizler, Kıbrıs Barış Harekâtına çağrıldığınızda askerlik şubesine koştunuz. Mücadele ettiniz. Oradaki kardeşlerimizi zulümden kurtardınız. Adaya barış götürdünüz. Daha bir çok yerde gazilerimiz önemli fedakarlıklarda bulundu. Aziz şehitlerimiz de kutsal değerleri için fedakarlıklar da bulundu, Allah’a kavuştu. Aziz Milletimiz, gerçekten beklenen ve özlenendir. Hak ve hukuku haykıran, adaleti tesis eden büyük bir milletin, büyük bir medeniyetin varisleriyiz çok şükür” diyerek, konuşmasına başlayan Vali Seddar Yavuz, ”Hemen sınırımızda milyonlarca insanı mülteci haline getiren, katleden ve buradan da bir menfaat devşiren uluslararası şebekelere karşı milletimiz ve devletimiz daha önce birkaç operasyonla özgürleştirdiği, barışı götürdüğü yerlere yenisini eklemek suretiyle ‘Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatmış bulunuyor. Allah’a hamd olsun ki, güçlü devletimiz, güçlü  ordumuz, gücünü de milletinden alan bu büyük yolculuğumuz, kutlu yolculuğumuz devam ediyor. İnanıyorum ki; bu yüzyıl bizim yüzyılımız olacak. Çünkü, biz hakkı ve hukuku haykırıyoruz, adaleti tesis ediyoruz, gözyaşı siliyoruz. Sömürmüyoruz, yok etmiyoruz yaşatıyoruz. Sizinle ne kadar öğünsek azdır. Sizler bizim yaşayan kahraman abidelerimizsiniz. Gençlerimize en güzel örneksiniz. Allah hepinizden razı olsun” şeklinde konuştu.
Vali Yavuz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğindeki Türkiye Cumhuriyeti Devleti, son 300 yılın en güçlü devletidir. Dolayısıyla bütün tehditleri bertaraf edebilecek güç ve kudrete sahibiz. O yüzden her birimiz müsterih olalım, birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirelim, bu uluslararası şebekelere ve hainlere karşı dimdik duralım. Yapmamız gereken tek şey birlik ve beraberlik içinde olmak. Oynanan kirli oyunları görmek, bu oyun karşısında devletinin, milletinin ve bayrağının yanında yer almak. 82 milyon vatan evladının ikinci bir adresi yoktur. Balkanların, Kafkasların hatta Afrika’nın ikinci adresi Türkiye’dir. O yüzden vatanımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkmalıyız, onu canımız gibi korumalıyız. Yapmamız gereken tek şey bu. Söz konusu olan vatansa, büyük Atatürk’ün dediği gibi geri kalan her şey teferruattır. Ay yıldızlı bayrağımızın etrafında kenetlendiğimiz sürece yerli işbirlikçiler de, dıştaki hainler de, Türkiye düşmanları da gereken dersi zaten alacaktır” dedi.
Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ordu Şube Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya ise yaptığı konuşmada, “Biz, Kıbrıs gazileri olarak bugün tekrar askere alınmak için başvuru yaptık. Ordu Askerlik Şube Başkanlığına dilekçemizi sunduk. Sizden de bu konuda yardım bekliyoruz. Tekrar askere alınmaktan onur duyarız, gurur duyarız. Biz askerliğimizi yaparken elimizi silahın üzerine koyduk, bu vatanı korumaya, canımız pahasına şehit olmaya ant içtik. Kanımızın son damlasına kadar, ayaklarımız yürüdüğü müddetçe vatan için mücadele etmeye, kahraman Mehmetçiğimizin yanında olmak için buradan yola çıkıp ‘Barış Pınarı Harekatı’na katılmak için yola çıkıyoruz. Allah ordumuza, milletimize zeval vermesin. İçeride ve dışarıdaki hainliğe karşı Cumhurbaşkanımızı tek bırakmak istemiyoruz. Biz onlara desteğimizi göstermek için sizlere ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ricamızdır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam