• DOLAR
  $4.187,6900
 • EURO
  $1,1535
 • ALTIN
  $65.691,7900
 • BIST
  $212,5000
ORDUSPOR 1967’DEN ÖNEMLİ PROJE!

ORDUSPOR 1967’DEN ÖNEMLİ PROJE!

Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Orduspor 1967 Futbol Kulübü, hem amatör futbol takımlarının maddi ve manevi anlamda nefes alabilmesi hem de bu takımların altyapılarından yetişen oyuncuların Türk futboluna kazandırılması için önemli bir projeye imza atıyor.

Amatör takımlardan yetişenler Türk futboluna…

2020-2021 sezonu öncesinde BAL Ligi için hazırlıklarına aralıksız devam eden Orduspor 1967 Futbol Kulübü, bir yandan da altyapı yatırımları ile dikkat çekiyor.

Altyapıya büyük önem veren Mor Beyazlı ekip, hem kendi takımları hem de Türk futbolu için amatör futbol kulüpleriyle önemli bir anlaşma yapmaya hazırlanıyor.

“Türk futboluna kazandıracağız”

Başkan Savaş Şimşek, amatör futbol kulüplerinin yetiştirdiği gençleri Türk futboluna kazandırmak için bir yapı kurduklarını aktararak; “Orduspor 1967 Futbol Kulübü olarak Ordu’daki amatör futbol kulüpleriyle anlaştık. Aramızda bir sözleşme imzalıyoruz. Bu sözleşmeye göre, ilimizdeki amatör spor kulüplerimizden altyapısından yetiştirdiği bütün sporcuları Orduspor 1967 olarak değerlendirip, Türk futboluna kazandıracağız” dedi.

“Bir nevi fabrika kuruyoruz”

Ordu amatöründe yetişen futbolcuların artık Orduspor iyi yerlere geleceklerini söyleyen Şimşek; “1967 sayesinde Biz bir çatı kurduk. Üst kimlik Orduspor. Amatör takımlarımızın yetiştirdiği genç futbolcu adaylarını değerlendireceğiz. Buradan da üst liglere futbolcular gönderceğiz. Bunu yaparken de amatör kulüplerimize maddi ve manevi destekte bulunacağız. Kabul eden kulüplerle sözleşme imzalayacağız. İstiyoruz ki Süper Lig’de, TFF 1.Lig’de ve diğer liglerde her takımda bir Ordulu futbolcu olsun. Neredeyse her takımda Trabzonlu futbolcu var, Ordulu neden olmasın! Biz bunun için çaba gösteriyoruz. Bununla ilgili Orduspor 1967 Futbol Kulübü olarak bizimle sözleşme imzalayan spor kulüplerimize maddi ve manevi yardım yapacağız. Kulüplerin altyapılarından aldığımız her  oyuncu için bir bedel biçtik. Kulüpten futbolcuyu alırken lisans başına bu bedeli de onlara ödeyeceğiz. Bu sayede hem futbolcu kulübümüzde oynayıp üst liglere yükselme şansı yakalayacak hem de amatör kulüplerimiz maddi gelir elde edecek. Ayrıca malzeme desteklerimiz de olacak. Amatör kulüplerimizin yaşaması ve daha fazla üretmesini istiyoruz. Kulüplerimizin şartları daha iyi olacak. Altyapıya 300 tane sporcu geliyorsa, 3 bin tane gelecek. Bizde onların içinden harmanlayıp aldığımız oyuncuların üst liglerde oynamasına olanak sağlayacağız. Burada bir üretim mekanizması oluşturuyoruz. Bir nevi fabrika kuruyoruz. Çabamız bu yönde” ifadelerini kullandı.

Başkan Şimşek, Orduspor’un geçmiş yıllarda yaptığı gibi Ordu’daki amatör futbol kulüplerinin yetiştirdiği futbolcuları hem Orduspor 1967’de oynatıp hem de Türk futboluna kazandırmak istediklerini dile getirdi.

Öte yandan bu konuda birçok kulüple anlaşmaya varıldığı ve ilerleyen günlerde protokol imzalanacağı bildirildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam