• DOLAR
  $4.401,9600
 • EURO
  $0,8378
 • ALTIN
  $51.701,5100
 • BIST
  $163,6000
ÖZİŞ’Lİ MİLLİ TAKIM GÖZÜNÜ KARATTI

ÖZİŞ’Lİ MİLLİ TAKIM GÖZÜNÜ KARATTI

Portekiz’de düzenlenecek 15. Avrupa Poomse Şampiyonasında Milli takım antrenörü olarak görev yapacak olan Ordulu Taekwondo Teknik Direktörü Halil Öziş, şampiyonada büyük başarılar elde edeceklerini söyledi.
Avrupa Taekwondo Federasyonu ve Türkiye Taekwondo Federasyonunun 2021 yılı müsabaka takviminde yer alan 15. Avrupa Poomse (Teknik Yarışması) Portekiz’in Seaxal şehrinde 18-21 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Avrupa Poomse Şampiyonasına (Teknik Yarışmasına) Taekwondo Milli Takım Antrenörü olarak ilimizden Teknik Direktör Halil Öziş katıldı.

“Kürsüde yer alacağız”

Teknik Direktör Halil Öziş, turnuvadan çok sayıda madalya ile döneceklerini belirterek, “Avrupa Şampiyonası 17-21 Kasım 2021 tarihlerinde Portekiz’in Seaxal kentinde düzenlenmekte. Şampiyonaya Milli takım antrenörü olarak katılacağım. Uzun yıllardır milli takımlarda görev yapıyorum. Avrupa Taekwondo Poomse Şampiyonası teknik bir yarışma konseptine sahip olmasından dolayı inanılmaz zor, en ufak hatanın telafisinin olmadığı bir yarışma disiplinidir. Bu yarışmada Ferdi, Pair (erkek/kadın), Senkron takım (3’lü erkek/3’lü kadın), serbest stil müzikli yarışma Freestely, Mix takım (2 kadın/3 erkek)’ten oluşarak müsabakalara katılacağız. Pandemi dolayısıyla olumsuz etkilendik, zor bir süreçten geçiyoruz. Milli takımızla her dönem her organizasyonda altın madalyaları topladık. Bu Avrupa Şampiyonasında da bir çok altın, gümüş, bronz madalya kazanarak kürsüde yer alacağımıza inanıyorum. Bilgi, birikim ve tecrübelerimizi milli takıma yansıtmaya ve faydalı olmaya çalışacağım. Türkiye Taekwondo Milli Takımı olarak her daim kürsüde yer aldık. Bu şampiyonada da bir çok kategoride madalya alacağız. Avrupa Şampiyonasına Gençlik Spor Bakan yardımcımız Hamza Yerlikaya ve Türkiye Taekwondo Federasyon Başkanımız Prof. Dr. Metin Şahin de katılıyor. Federasyon başkanımıza bu anlamlı görevi bize güvenerek teslim etmesinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam