• DOLAR
  $3.869,0400
 • EURO
  $1,0986
 • ALTIN
  $62.288,3500
 • BIST
  $186,2000
Ranta ‘DUR’ dedi Hedef Haline Geldi!

Ranta ‘DUR’ dedi Hedef Haline Geldi!

Ordu’daki görev süresince alışılagelmiş, klasik belediyecilik çizgisinin dışına çıkarak 6 ayını geride bırakan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, özellikle kentsel ve tarımsal alanlarda attığı adımlarla “Ordu’da güzel şeyler yapmaya başladık ve sistem de cevap vermeye başladı” dedi, bu açıklamasının ardından sistemli ve çirkin saldırılara maruz kalmaya başladı.

“RANTIN KAPISI ÇİRKİNLEŞEN ŞEHİRLERİN TEMELİ”

Özellikle Büyükşehir Belediye Meclisi’nde aldığı radikal kararlarla Ordu’nun geleceğini kurtarmak adına kıyı şeridindeki çok katlı yapılara ilişkin önemli adımlar atan Başkan Güler, katıldığı bir televizyon programında “İmar çoğu şeyin temeli. Hem yolsuzlukların temeli, hem de sıkıntıların temeli. Rantın kapısı ve çirkinleşen şehirlerin en temel sebebi. Ben buna izin veremem, müsaade edemem. Bunda çok kararlıyız, hiç lami cimi yok” açıklamalarını yapmıştı.

İşte bu açıklamalar ve Ordu’nun geleceği adına atılan bu adımlardan sonra Başkan Güler, Türkiye genelinde bir kısım medyanın da hedefi haline geldi. Geçtiğimiz günlerde Kirazlimanı Mahallesi’nde çok katlı bir inşaatın yapımına ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Güler, “Maalesef kolay anlaşılamayan durumları da var. Onun için hukuken de durumun üzerine gidip bu işi kökünden çözmek zorundayız. Çünkü bir tane yanlış yaptığınız zaman hepsi emsal teşkil ediyor. Örnek oluyor, diğerleri de aynı şeyi yapıyor. Bu vatandaşın Anayasal hakkı. Sahiller herkesin, yani parayı veren düdüğü çalar diye birşey yok. Ordu herkesin, Türkiye herkesin, sahiller de vatandaşın. Dolayısıyla bu noktada kesin kararlı bir şekilde gidiyoruz, Allah mahçup etmesin” dedi.

“ORDU’DA GÜZEL ŞEYLER YAPMAYA BAŞLADIK SİSTEM CEVAP VERMEYE BAŞLADI”

Her defasında doğup büyüdüğü şehir olan Ordu’yu çok sevdiğini dile getiren Başkan Güler, “Ben buranın, eskilerin tabiriyle şehr-i eminiyim. Seçilerek geldik. Şehrimi çok seviyorum, ilimi çok seviyorum. Ordu’nun geçmişini, bugünü çok seviyorum. Geleceğini çok seviyorum ve bunu birlikte yapacağız. Ben Ordu’nun ses getirecek bir şehir olacağına inanıyorum. Olmaya da başladı. Bunu takip ediyorlar. Yaptıklarımız, biraz da ilk defa yapılan çalışmalar. Ordu’da güzel şeyler yapmaya başladık ve sistem de cevap vermeye başladı” açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Yeşil ve mavinin arasında, deniz kıyısında yükselen inşaatlara ilişkin atılan bu adımların ardından Türkiye genelinde bir kısım medyanın da hedefi haline gelen Başkan Güler’e Ordu Çevre Derneği başta olmak üzere 50’nin üzerinde sivil toplum örgütü ve mahalle sakinlerinden de büyük destek gelmişti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam