• DOLAR
  $3.799,5000
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $63.147,6800
 • BIST
  $186,5000
RÜSUMAT’TAN TEPKİ!

RÜSUMAT’TAN TEPKİ!

2020-2021 sezonunda Türkiye Kadınlar Futbol 1.Ligi’nin oynanıyor olmasına rağmen 2. ve 3.Lig’lerin ise pandemiden dolayı oynanmayacağı açıklandı. Ordu’yu 3.Lig’de temsil eden Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul, Türkiye Futbol Federasyonu’na bu konuda tepki göstererek,  “Kızlarımızın futbol oynama umutlarını çaldılar” dedi.

Ordu’yu Kadınlar Futbol 2.Ligi’nde temsil edecek Orduspor 1967 Futbol Kulübü ve Ünye Gücü Futbol Kulübü ile 3.Lig takımlarımız Rüsumat-4 Gençlikspor ile Fatsa Yalıköyspor federasyonun liglerin oynanamayacağını açıklaması üzerine bu sezonu boş geçirmek zorunda kaldı.

“Heveslerini çaldılar”

Rüsumat-4 Gençlikspor Antrenörü Hakan Yurdakul, “Türkiye Futbol Federasyonu, sadece 1.Lig’in oynanmasına karar verdi. Şuan Antalya’da 1.Lig müsabakaları oynanıyor. Burada 2 ve 3.Lig takımlarının hakları yeniyor. Rüsumat-4 Gençlikspor olarak kırgın ve kızgınız. Kızlarımızın futbol oynama umutlarını, heveslerini çaldılar” dedi.

Rüsumat-4 Gençlikspor, 1.Lig’in oynatılıp 2 ve 3.Liglerin oynatılmamasıyla ilgili şu soruları sordu:

1-Antalya’da oynanan Kadınlar Futbol 1.Ligi’nin maçlarındaki başkanlar, hocalar, yöneticiler, TFF yetkililerine 2. ve 3.Lig takımlarının hakları yenildi. Nasıl ödenecek diye sordular mı?

2- Futbolcular neden bir duruş sergilemedi? Keşke bizde oynamıyoruz diyebilselerdi.

3- Takımlar madem zoraki sahaya çıktı. Müsabakalara başlarken topa dokunmayarak 1 dakika protesto edemezler miydi?

4- Seneye liglerin statüsü ile ilgili oradaki TFF yöneticileriyle hiçbir görüşme yapıldı mı?

5-Yıldız Kız ve Genç Kızlar Müsabakaları soruldu mu?

6- 3 maçlığına tatil için gidenler memnun mu? Oyuncularımız tecrübe kazansın diye gidenler, acaba ciddi anlamda tecrübelendi mi?

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam