• DOLAR
  $4.029,5700
 • EURO
  $1,0906
 • ALTIN
  $61.264,0100
 • BIST
  $196,9000
ŞAMPİYON METE GAZOZ ORDU’DA

ŞAMPİYON METE GAZOZ ORDU’DA

Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan milli okçu Mete Gazoz, Ordu’ya geldi. Ordu Giresun Havalimanı’nda karşılanan Gazoz, daha sonra konvoy eşliğinde Ordu 19 Eylül Stadyumu’na kadar getirildi.

Türkiye’nin olimpiyatlarda okçuluk branşında ilk madalyasını kazanan milli okçu Mete Gazoz, Ordu’da büyük bir sevgi seliyle karşılaştı.

Ordu Giresun Havalimanı’nda Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve çok sayıda vatandaşın karşıladığı Mete Gazoz, çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Öte yandan Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan milli okçu Mete Gazoz ile birlikte çiftlerde olimpiyat 4’üncüsü olan Yasemin Ecem Anagöz de Ordu’ya geldi.

Milli okçular Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz Ordu Giresun Havalimanı’nda büyük bir kalabalık tarafından karşılandı. Havalimanından konvoyla alınan milli okçular, sahil yolundan 19 Eylül Stadyumu’na getirildi.

Ordu 19 Eylül Stadyumu’nda Milli okçular Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz için bir program düzenlendi.

Olimpiyatlarda altın madalya kazandığı için sevinçli olduğunu aktaran milli okçu, 3 yıl sonra bir olimpiyat daha olduğunu ve oraya da en iyi şekilde hazırlanacağını dile getirdi.

“Çok çalışsınlar”

Daha önce de Ordu’ya geldiğini ve burada bir turnuvaya katıldığını söyleyen Gazoz, okçu olmak isteyen gençlere şu tavsiyelerde bulundu; “Benden küçük arkadaşlarıma tavsiyem; hepsi antrenmanlarına devam etsin, asla pes etmesinler. Olmayacak diye bir şey yok, herkes bir gün olimpiyat şampiyonu olabilir. Yeter ki çok çalışsınlar” dedi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz’ün kendilerini gururlandırdığını belirterek, bu ikilinin Türkiye’de bir çığır açtığını ve artık minik okçuların daha istekli olacağını ifade etti.

Öte yandan Mete Gazoz’un, 26-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında Ordu’da yapılacak olan 2021 Minikler Açık Hava Türkiye Şampiyonası Zafer Kupası yarışmasını da takip edeceği ve yıldız sporculara moral vereceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam