• DOLAR
  $3.799,5000
 • EURO
  $1,0874
 • ALTIN
  $63.147,6800
 • BIST
  $186,5000
STADIN BİTİMİ 2 AY ERTELENDİ

STADIN BİTİMİ 2 AY ERTELENDİ

Yeni Ordu Stadyumu’nda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Yüklenici firmanın yeni işler için ek süre istediği ve stadın planlanandan 2 ay daha sonra Nisan ayı sonunda tamamlanması bekleniyor.Koltuk kurulumu gerçekleşen Yeni Ordu Stadyumu’nda çimin gün ışığı sistemi ve spor lisesinin kaba inşaatı tamamlandı.

Çevre düzeni için çalışmalar yoğun bir şekilde devam ederken, ikmal işlerine % 10’luk yeni işlerin eklenmesinden sonra stadın tamamlanması 2 ay gecikecek.

Stada ikmal inşasında bulunmayan aydınlatma ve ikinci jeneratör sisteminin de yapılacağı kaydedildi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, stadyumun ikmal işlerini yapan firmanın yeni işler için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan ek süre istediğini belirterek, stadyumun Nisan ayının sonu gibi tamamlanmasını beklediklerini söyledi.

“Çok fazla rağbet görecek.”

% 10’luk bir iş artışı için yüklenici firmanın ek süre istediğini aktaran Genç; “Elektronik aksamlar ve mekanik kısımlarda iş artışları yapıldı. Onunla birlikte müteahhit firma bakanlığımızdan süre uzatma talep etti. Cevap gelmedi ama muhtemelen süre uzayacak gibi görünüyor. Neticede güzel ve eksiksiz olsun istiyoruz. Çünkü bir kere yapılıyor. Ordu Stadyumu, şehir merkezinde yaşayan bir spor merkezi olacak. Orayı sadece stadyum olarak kullanmayacağız. Antrenman salonları ve spor lisesi ile farklı ve özel bir stat olacak. Hatta spor tesislerinin içinde spor lisesi Türkiye’de bir ilk. Antrenman sahalarının çokluğu ve branşların fazla olmasından dolayı çok fazla rağbet görecek. Diğer illerden de Ordu’ya çok sayıda öğrenci başvuracaktır. Bireysel antrenman salonlarında binlerce sporcumuz eğitim görecek. Bu açıdan da çok önemli. İnşallah stadımızın bir an önce yapılmasını bekliyoruz. Nisan ayının sonunda stadyumun tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam