• DOLAR
  $4.034,7000
 • EURO
  $1,0899
 • ALTIN
  $61.460,6300
 • BIST
  $194,3000
“TAKIMI HEDEFE GÖTÜRECEK TRANSFERLER YAPTIK”

“TAKIMI HEDEFE GÖTÜRECEK TRANSFERLER YAPTIK”

52 Orduspor Futbol Kulübü Teknik Direktörü Cüneyt Tiryaki, yeni sezon öncesinde takımın hedefi ve transferler hakkında gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Tecrübeli çalıştırıcı, “İlk aşamada hedeflediğimiz oyuncuları aldık. Hedeflerimize uyacak, bizi taşıyabilecek, sorumluluk sahibi oyuncular almak istiyoruz” dedi.

Misli.com 3.Lig’de yeni sezon öncesinde transfer çalışmalarına devam eden 52 Orduspor’da Teknik Direktör Cüneyt Tiryaki, koyulan 2.Lig hedefi doğrultusunda çalışmaları sürdürdüklerini söyledi.

“Acele etmiyoruz”

İlk aşamada hedefledikleri oyuncuları aldıklarını söyleyen başarılı teknik adam; “Birkaç tane daha oyuncu transfer etmek istiyoruz. Ancak bunun için acele etmek istemiyoruz. Hedeflerimize uyacak, bizi taşıyabilecek, sorumluluk sahibi oyuncular almak istiyoruz. Transferde az hata yapmak için dikkatli davranıyoruz. İnşallah birkaç oyuncu takviyesiyle beraber tamamlayacağız. Dış transferde şimdiye kadar Doğancan Aynacı, Sinan Morgil, Özgen Erdem, Taner Kahriman, Hasan Kaya, Emre Tosun, Sergen İlhan, Muzaffer Kahriman, Hasan Göksu, Rasimcan Değirmenci. İç transferde ise geçtiğimiz sezondan Gökhan Berkay Yıldız, Şükrü Kaan Kılıçaslan, Berat Çelebi, Gökhan Erdöl, Batuhan Aktaş, Emre Bayrak, Oğuzhan Birben ve Gökhan Özer ile yola devam kararı aldık. Şuandaki durumumuz bu” dedi.

“Doğru oyuncuları almaya çalışıyoruz”

‘Bir kaç tane daha tamamlayıcı oyuncuyla beraber kadro derinliği oluşturmaya çalışacağız’ diyen Tiryaki, sözlerine şöyle devam etti; “Ancak 3.Lig’de kontenjan sorunu var. Bu yüzden kontenjan sınırını geçmek istemiyoruz. Buna göre hareket ediyoruz. Doğru oyuncuyu almak da kolay olmuyor. Kiminin mukavelesi devam ediyor, bazısının talepleri ise kabul edilebilir düzeyde olmuyor. Transfer kolay değil. Önümüzde zaman var. Bu zamanı da en iyi şekilde kullanarak doğru oyuncuyu almak istiyoruz.”

“İnandığım oyuncuları aldık”

Başarılı çalıştırıcı, kuracakları oyun sistemine uyacak oyuncuları transfer ettiklerini belirterek, “Transfer ettiğimiz oyuncular arasında Doğancan, Özgen gibi daha önce aynı takımda çalıştıklarım da var. Ama kadromuza kattığımız tüm oyuncuları yakından biliyorum. Daha önce aynı takımda bulunmasak bile ya rakip olduk ya da maçlarını izledim. Aldığımız oyuncuların hepsini yakından tanıyorum, özelliklerini biliyorum. Oyun sistemimizi uygulayabilecek, arkadaşlarıyla saha içerisinde koordinasyon sorunu yaşamayacak, yönetimin koyduğu hedeflere bizi taşıyabileceğine inandığımız, müsabaka ve sezon devamlılığı olan oyuncuları kulübümüze dahil ettik” diye konuştu.

“5 takviye daha yapabiliriz”

Transferde bundan sonra yapacakları hamleler hakkında da ip uçları veren Tiryaki; “2 tane stoper aldık, bir tane daha yaşı kontenjana girmeyen stoper almak istiyorum. Birer tane sağ ve sol beke oyuncu düşünüyoruz. Orta sahaya  tamamlayıcı bir oyuncu daha katma düşüncemiz var. Bir de hücum hattında hem santrafor hem de kenarda oynayabilen bir oyuncu transfer etmek istiyoruz. Takımımıza uyacak oyuncular bulabilirsek, 5 takviye daha yapabiliriz. Bu takviyeleri de yaptığımız zaman transferi noktalayacağız” şeklinde konuştu.

Ordu’nun futbolda hedefsiz olamayacağını aktaran Tiryaki; “Uzun bir maraton bizi bekliyor. Hazırlıklarımızı koyduğumuz hedefe muvaffak olabilmek için yapıyoruz. Hedefimiz 2.Lig’e çıkmak” ifadelerini kullandı.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam