• DOLAR
  $2.437,4500
 • EURO
  $0,6053
 • ALTIN
  $36.877,4200
 • BIST
  $108,2000
Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi Cumhuriyet Bayramı Basın Açıklaması

Türk Eğitim-Sen Ordu Şubesi Cumhuriyet Bayramı Basın Açıklaması

Büyük Atatürk, “Türk milletinin karakterine ve adaletine en uygun idare Cumhuriyet idaresidir.” demiştir. Bu gerçeklik doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti sonsuza kadar var olacaktır.

Cumhuriyet Türk milletinin yaşam biçimini, değerlerini, hayata bakışını ortaya koyan bir yönetim biçimidir. Cumhuriyet; hakkaniyet, çoğulcu demokratik sistem, düşüncelere saygı, temel hak ve özgürlüklerle bir arada daha da güçlü hale gelir.

Cumhuriyete giden yolu açan Kurtuluş Savaşı Türk milletinin tarih boyunca verdiği en önemli mücadelelerden birisidir. Yokluğa, yoksulluğa, teçhizat eksikliğine rağmen bu millet, dünyanın en büyük güçlerini dize getirmiş, en acımasız, en sömürgeci devletlerine boğun eğdirmeyi başarmıştır. Emperyalizmin alt edildiği Kurtuluş Savaşı nihayetinde Cumhuriyet ile taçlanmıştır. Bu kutlu mücadele, Cumhuriyetin ilanı birlikte daha da anlamlı hale gelmiştir. Cumhuriyetin ilanının ardından hızlı bir kalkınma sürecine girildi. Eğitimden, sağlığa, tarımdan, sanayiye, teknolojiye kadar birçok alanda önemli atılımlar yapıldı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz miraslarından biri olan Cumhuriyetimiz bugün tam 96 yaşındadır. Ne mutlu bize ki Cumhuriyetle yönetiliyoruz, Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasçılarıyız.

Bu toprakların her metrekaresinde emperyalizme karşı dik duruş vardır, işgalcilerin önünde eğilmeyen, ülkesini pazarlamayan, bağımsızlığını kazanmak için işgalcilere bedeniyle, yüreğiyle, ruhuyla direnen bir millet vardır. Bu vesileyle milletimizin varlığı için şehit düşenlere, bedenini siper eden gazilere minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.

Cumhuriyetimiz 100’üncü yılına doğru ilerlerken, millet olarak çok ciddi tehlikelerin de farkında olmamız gerekir. Ülkemizdeki terörist faaliyetler güvenliğimizi, birliğimizi, huzurumuzu tehdit etmektedir. Dört bir tarafımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne göz diken sinsi düşman ve işbirlikçileriyle doludur.

Bilindiği gibi Cumhuriyetimiz bugüne kadar birçok badireyi atlatmıştır. Gerek sınırlarımızın için gerekse Irak’ta ve şimdi de Suriye’de emperyalizmin uşağı ve piyonu terör örgütleri ve onların hamileriyle büyük bir mücadele içindeyiz. Ülkemizin ve Devletimizin bekası için mücadele veren asker ve güvenlik güçlerimize Allah kuvvet versin. Türk Eğitim-Sen olarak her zaman olduğu gibi Devletimizin ve Ordumuzun yanındayız. Türk’ün adının sonsuza kadar yaşaması, Türk Devleti’nin varlığının daim olması için mücadelenin içinde ve tam ortasında olmaya devam edeceğiz. Tüm terör örgütleri gözyaşından, acıdan, kandan beslenmektedir ve ülkemizin bütünlüğünü ortadan kaldırmak, huzurumuzu dinamitlemek için yoğun bir çaba içerisindedir. Ama Türk Milleti geçmişte olduğu gibi, bugün ve yarın da bu pespayelere geçit vermeyecek, her türlü saldırıya, kirli tezgâha karşı Cumhuriyetimiz, devletimiz, bayrağımız, vatanımız, milletimiz için şerefle mücadele etmeye devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam