• DOLAR
  $4.401,9600
 • EURO
  $0,8378
 • ALTIN
  $51.701,5100
 • BIST
  $163,6000
TZOB Başkanı Bayraktar, Vali Yavuz’u Ziyaret Etti

TZOB Başkanı Bayraktar, Vali Yavuz’u Ziyaret Etti

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu’ya gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Valiliğe gelişinde ilk olarak Şeref defterini imzalayan TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar daha sonra makama geçti.

Ziyaret dolayısıyla teşekkür eden Vali Seddar Yavuz, ”Ordu, fındık üretiminde Türkiye’de söz sahibi bir şehirdir. Son yıllarda tarımın çeşitlenmesiyle beraber kivi ve diğer aromatik bitkilerde önemli bir noktaya gelen şehrimizde, tarımsal potansiyelimiz her geçen gün artıyor. Bugün, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanımız ve heyetiyle Ordu tarımını konuşarak, değerlendirme fırsatı bulmuş olacağız. Bu ziyaretin, Ordu ve Türkiye tarımı için hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum. Çiftçilerimizin organizasyonu olan odalarımızın güçlü, başarılı olmasını gönülden arzu ediyoruz. Dolayısıyla bizin en önemli paydaşımız odalarımızdır” dedi ve kendisinin de bir çiftçi çocuğu olduğunu belirterek, gençlik yıllarında tarlalarda çalışarak ailesine yardımda bulunduğu ifade etti.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ise yaptığı konuşmada Fatsa İlçesinde Çiftçi Eğitim ve üretim Merkezinin açılışına katılacağını, bu kapsamda da Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etmek istediğini söyleyerek, kabulünden dolayı teşekkür etti.

Bayraktar, ”Sayın Valimizde bir çiftçi çocuğu bundan da memnun olduğumu belirtmek isterim. Odalarımızın son yıllarda göstermiş olduğu performanstan çok memnunun. Bizim Başkanlığa geldikten sonra Ziraat Odaları Birliği Kanununu değiştirmemiz, odalarımızı idari ve mali yönden güçlü hale getirmemiz, odalarımızda önemli bir değişime sebebiyet verdi. Artık odalarımız bu tür eğitim merkezleri, laboratuvarlar açıyor, makine parkları, fabrikalar kuruyorlar. 200’e yakın AB kırsal kalkınma projesini hayata geçirdiler. Çiftçimizden gelen alın teri karşılığı olan aidatlarının hakkını kuruşuna kadar vermemiz gerekiyor. Bunun mücadelesini veriyoruz. 4 milyon 700 bin üyemiz var. Türkiye’nin en büyük anayasal meslek kuruluşuyuz. Ordu, fındık üretiminin yüzde 35’ini tek başına sağlayan önemli bir şehir. Ayrıca kivi, bal üretiminde de ilk sırada yer alıyor. Böyle bir ilde açılış yapmakta bize ayrı bir memnuniyet veriyor” şeklinde konuştu.

Ziyarette, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Coşkun, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan ve İlçe Ziraat Odası Başkanları da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam