• DOLAR
  $4.185,0000
 • EURO
  $1,1437
 • ALTIN
  $65.010,0000
 • BIST
  $209,9000
ÜÇÜ BİRARADA EKO-TURİZM TURİZM,TANITIM,KÜLTÜR

ÜÇÜ BİRARADA EKO-TURİZM TURİZM,TANITIM,KÜLTÜR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, organik tarımla beraber eko turizm çalışması yapılan tek mahalle unvanına sahip Fatsa Kabakdağ mahallesine ziyarette bulundu.

Başkan Güler, “100’ü aşkın yöresel yemek çeşidinin bulunduğu mahalleye yabancı turist çekerek hem güzelliklerimizi gösterecek hem de kültürel zenginliğimizi turizm gelirine dönüştüreceğiz” dedi.

“BÜTÜN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜM BEYİNLERDE BAŞLIYOR”

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve uygulama hakkında bilgi alan Başkan Güler, “Burada çok güzel bir uygulama var. Hem işin otel pansiyon şeklinde kullanımı, hem de yerel ürünlerin burada yetiştirildiği tamamen organik bir ürün pazarı var. Bunların yaygınlaştırılması için biz yoğun bir çaba içerisindeyiz. Bununla ilgili dört tane şirket kurduk. Tarım ve turizm şirketleri teknoloji ve alt yapı şirketleriyle beraber bu dört şirketle ciddi çalışmalar yapıyoruz. Burada önce zihni mental bir dönüşümü sağlıyoruz. Çünkü bütün değişim ve dönüşüm beyinlerde başlıyor. Burada çok güzel ürünleri gördük. Onunla ilgili de gelir gelmez 16 tane dükkan açtık. Şimdi bunları pazarlayacağız. Daha sonra da sayısını artıracağız. Böylece hem ekonomiye katkısı olacak hem tarım ürünlerinin üretim artışını sağlayacağız” diye konuştu.

“HARİKULADE BİR TABİAT GÜZELLİĞİMİZ VAR”

Yapılacak çalışmalarla turizm, tarım, kültür ilişkisi gerçekleştireceklerini belirten Başkan Güler, “Turizm, tarım, kültür ilişkisini gerçekleştireceğiz. Zaten bu bölgede çok iyi şelalelerimiz yaylalarımız var. Harikulade bir tabiat güzelliğimiz var. Bir yandan buraya yabancı turist çekerek güzelliklerimizi gösterecek hem de kültürel zenginliğimizi turizm gelirine dönüştüreceğiz. Tarım da bunun destekleyici sektörü olacak. Dolasıyla çok yönlü bir çalışma başlatıyoruz. Adım adım da yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam