• DOLAR
  $2.437,4500
 • EURO
  $0,6053
 • ALTIN
  $36.877,4200
 • BIST
  $108,2000
Vali Seddar Yavuz, tayini çıkan Mülki İdare Amirleri onuruna veda yemeği düzenledi.

Vali Seddar Yavuz, tayini çıkan Mülki İdare Amirleri onuruna veda yemeği düzenledi.

Vali Seddar Yavuz, tayini çıkan Mülki İdare Amirleri onuruna veda yemeği düzenledi.

Bir  Restorantta gerçekleştirilen veda yemeğine, Vali Seddar Yavuz, Vali Yardımcıları Ekrem Yaman, Ekrem Ballı, Adem Öztürk, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ile ilçe kaymakamları katıldı.

Veda yemeği programında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “25 ayı geçen bir süre zarfında sizlerle birlikte bir hizmet dönemi geçirdik. Öncelikle bu şehre vermiş olduğunuz katkılar, yapmış olduğunuz hizmetler vesilesiyle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bundan sonraki görev yerlerinizde de güzel anılarla, güzel hizmetlerle anılmayı rabbim hepinize nasip etsin diye dua ediyorum” diye konuştu.

“Yüce Türk Milleti’nin, vefalı bir millet olduğunu hepimiz biliriz. Büyük milletlerin en önemli özelliği de vefasıdır. Vefası olmayanların, büyük millet olabilmesi de mümkün değildir. Sadece yüzyıl, ikiyüzyıl, büyük millet olmak için yetmez. Birçok vasfı da biraraya getirmemiz gerekir. Vefa; hem milletlerin, hem de kişilerin en önemli özelliği olmalıdır. O yüzden yapmış olduğunuz hizmetler, katkılar, hiç olmazsa Allah tarafından bilinir” diyen Vali Yavuz, ”Biz iyiliği, güzelliği, hizmeti, yatırımı, insanlar bize teşekkür etsin, alkışlasınlar diye değil, Allah’ın rızasını kazanmak ve Aziz Milletimizin bin yıldır süren kutlu yolculuğuna bir taş, bir tuğla koymak arzusu içerisinde yaparız” şeklinde konuştu.

Mesleğe yeni başlamış genç mülki idare amirlerine çok kitap okumaları tavsiyesinde de bulunan Vali Yavuz, ”Sizler, bu toplumun en önemli insanlarısınız. Kitap okumayan bir kişinin iyi bir Türkçe konuşması, iyi yazı yazması da mümkün değildir. O yüzden lütfen okuma işine konsantre olun. Türk kültür ve medeniyetini iyi öğrenin. Biz, önce 82 milyon vatan evladını, sonra tüm İslam dünyasını kucaklıyoruz. Daha başka bir tabirle insanlığı kucaklıyoruz. İslam; önce insanı, sonra Müslümanı önceler. Biz de aynı şekilde yapıyoruz. Biz ilahi kelimatullah davasının yeryüzündeki temsilcisi ve lideriyiz. Sizler de bu şuurla yolunuza devam edin” dedi.

Mülki idare Amirliğilinin önemine vurgu yapan Vali Seddar Yavuz, “Israrla bunu anlatıyorum. Devlet; hafızası olan, sürekliliği olan, hedefi olan bir yapıdır. Bizim kendimizi daha çok geliştirmeye, daha çok inisiyatif almaya, daha çok insan kucaklamaya ihtiyacımız var. Elitist, tepeden bakan, halkı aşağılayan devlet anlayışından, ‘halkın içinden biri’, ‘bizden biri’ anlayışını verebildiğimiz ölçüde bu meslek, herkesin arzu ettiği meslek olacak. Yolunuz, bahtınız açık olsun. Sizleri kendi evladım olarak görüyorum özellikle genç arkadaşlarım için söylüyorum. Kapımız, gönlümüz her zaman açık. Sormak istediğiniz bir şey olduğunda, bir sıkıntınız olduğunda her zaman buradayım. Hakkınızı helal edin. Bizim de hakkımız varsa sonuna kadar helal olsun” diyerek konuşmasını tamamladı.

Vali Yardımcısı Ekrem Yaman ise yaptığı konuşmada, ”Rotanız düzgünse, geminiz batmadan, yalpalamadan belli bir istikamette bu vatanın her köşesinde görev yaptığınız süre zarfında hizmet nasip oluyor. Vatanın ve milletin selameti için yapacağınız her türlü fedakarlıkda bu ülkenin bin sene sonrasına kadar hizmet etmesi için atılmış birer adımdır. Abdülmecit Han zamanında planlanmış Karadeniz-Akdeniz yolu bugün yüzyıl sonra hayata geçirilmek üzere. Ecdat, çok uzun soluklu planlar, projeler hazırlamış ve hayata geçirmek için gayret etmiş. Mülki idara amiri olarak görevimiz, görev yaptığımız her zaman dilimi içinde o yöreye imza atıcak kalitede güzel hizmetler yapmayı nasip ediyor, yeter ki planlayın, zaman ayırın, uzun soluklu düşünün” şeklinde konuştu.

Tayini çıkan mülki idare amirleri adına söz alan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı, “Sayın Valimiz Seddar Yavuz bizlere her zaman yardımcı oldu, sıcak davrandı. Hep birlikte uyumlu, güzel bir çalışma gerçekleştirdik. İyi intibalarla Ordu’dan ayrılıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz tarafından Osmaniye Kadirli Kaymakamlığına atanan Perşembe Kaymakamı Ahmet Arık, Diyarbakır Lice Kaykamlığına atanan Mesudiye Kaymakamı Cevdet Bakkal, Trabzon Vali Yardımcılığı görevine atanan Fatsa Kaymakamı Mehmet Yapıcı,Yozgat Akmağdeni Kaymakamlığına atanan Çamaş Kaymakamı Murat Kaplay, Malatya Kale Kaymakamlığına atanan Akkuş Kaymakamı Nurullah Kaya’ya çeşitli hediyeler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam