• DOLAR
  $2.391,0800
 • EURO
  $0,5984
 • ALTIN
  $36.316,9000
 • BIST
  $107,1000
VALİ YAVUZ, ALTINORDU ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULUNUNDA

VALİ YAVUZ, ALTINORDU ÖZEL EĞİTİM UYGULAMA OKULUNUNDA

Vali Seddar Yavuz, Altınordu ilçesi Şirinevler mahallesinde bulunan Altınordu Özel Eğitim Uygulama Okulunu ziyaret etti.

Zihinsel engelli ve Dawn sendromlu 93 çocuğun bulunduğu okulun tüm birimlerini gezerek, okulun eğitim-öğretim faaliyetleri ile ihtiyaçları hakkında Okul Müdürü Necmettin Güney’den detaylı bilgi alan Vali Yavuz, okulda görev yapan öğretmenlerin talep ve önerilerini de dinledi.

“Özverili Çalışmaları Dolayısıyla Öğretmenlerimize Teşekkür Ediyorum”

Öğretmenlere özverili çalışmaları ve emekleri için teşekkür eden Vali Seddar Yavuz, ”Akademik başarı anlamında eğitimde epey bir mesafe katettik. Ama eksiklerimiz ve noksanlıklarımız var. Akademik başarıdan öte özellikle sosyal beceriler anlamında sorunlarımız, sıkıntılarımız bulunuyor. Dolayısıyla bunu telafi etmemiz gerekiyor. Bu da toplumun sorunu. Çünkü, giderek insanlar sanal âleme hapsolmaya başladı. Sanal alemde de insanlığımızı kaybetmeye başladık, ilişkiler sanallaştı” dedi.

“Öğretmen Sadece Bilgi Öğreten Değil, Aynı Zamanda Rol Modeldir”

“Ben bu şehrin Valisi, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin buradaki temsilcisi olarak sizlerin rahat ve huzurlu ortamda eğitim-öğretim görebilmenizi sağlamak, benim asıl temel işim” diyen Vali Yavuz, “Öğretmenlerin birer sanatkâr olduğunu, sanatçı olduğunu, dolayısıyla onların onurlarının, haysiyetlerinin zedelenmeden sınıfa girmelerinin sağlanması gerektiğini ısrarla her gittiğim yerde söylüyorum. Bu da elbette eğitim yöneticisi arkadaşlarımızın dikkat etmesi gereken hususlardan bir tanesi. Dolayısıyla biz okul yöneticilerimizin, kurum yöneticilerimizin lider olmalarını, liderlik yapmalarını bekliyoruz, yönetici olmalarını beklemiyoruz. Yönetmelerini istemiyoruz, idare etmelerini de istemiyoruz, liderlik yapmalarını istiyoruz. Öğretmen sadece bilgi öğreten, aktaran birisi değildir. Şekil veren, kişilik oluşturan, medeniyet değerleri ile buluşturan kişidir, rol modeldir” şeklinde konuştu.

“Öğretmenlerimiz Onure Edilmelidir”

Vali Seddar Yavuz, ”Sizin mesleğinizi kutsal yapan şey; elinizdeki gücünüz, kudretiniz, toplumu şekillendirmede muktedir olmanızdır. O yüzden sizin her yerde onure edilmeniz, moral motivasyonu yüksek şekilde sınıfa girmeniz, insanlarla o şekilde muhattap olmanız çok kıymetli. Bu nedenle sizi ayrı bir yere koyuyorum” diyerek, öğretmenlere teşekkür etti ve bazı tavsiyelerde bulundu.

Vali Yavuz, Altınordu Özel Eğitim Merkezi inşaatında da incelemede Bulundu

Vali Seddar Yavuz, daha sonra Altınordu ilçesinin Şirinevler mahallesinde, ödeneği YİKOB tarafından karşılanan Altınordu Özel Eğitim Merkezi inşaatında da incelemede bulundu.

9 derslikli olarak yapılan okul İnşaatın son durumu hakkında yüklenici firma yetkilisi Güven Ada ve YİKOB yetkililerinden bilgi aldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam