• DOLAR
  $2.437,4500
 • EURO
  $0,6053
 • ALTIN
  $36.877,4200
 • BIST
  $108,2000
Vali Yavuz, FADEF’in Kahvaltılı İstişare Programına Katıldı

Vali Yavuz, FADEF’in Kahvaltılı İstişare Programına Katıldı

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Fatsa Dernekler Federasyonu tarafından Kahvaltılı İstişare programına katıldı.

Fatsa Belediyesi Sosyal Tesislerinde düzenlenen Kahvaltılı İstişare programına, Vali Seddar Yavuz’un yanısıra Fatsa Kaymakamı Ömer Lütfi Yaran, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Yakup Yeşiltaş, federasyona üye derneklerin başkan ve yöneticileri katıldı.

Düzenlenen Kahvaltılı İstişare toplantısında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Sizlerle aynı sofrada, aynı havayı teneffüs etmek bizim için mutluluk. Bu vesileyle federasyon başkanımıza, çok değerli yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra en büyük kuşatmayı yaşadığı günlerin içinden geçtiğini ifade eden Vali Yavuz, “Bir taraftan Suriye, Irak sınırı boyunca devam eden kuşatma, diğer taraftan da Doğu Akdeniz’de Türkiye’yi tamamen kıskaca almak anlayışıyla, zaman zaman da Yunanistan’ın batının şımarık çocuğu olarak ikide bir Ege ve Akdeniz’de birtakım yanlış yollara sapması vesilesiyle yaşadığımız bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Tüm bu sıkıntılara karşı hepimizin bilmesi gereken önemli hususlar var ki, o da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son 300 yılın en güçlü devleti olduğu gerçeğidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin son 300 yıllık süreci irdelendiğinde, bilimsel, teknolojik ve ekonomik olarak dünyada eskiyle kıyaslanmayacak ölçüde güçlü ve kudretlidir. Bu gücü ve kudreti sayesinde bu kuşatmayı büyük ölçüde yarmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve onun toprak bütünlüğüne ve aziz milletimizin geleceğine vurulmak istenen hain darbeyi ve ipoteği ortadan kaldırmıştır. Başta Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya olmak üzere Türkiye’yle bir mutabakat, bir anlaşma yapmak zorunda kalmıştır. Bu açık ve net, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başarısıdır. Bu başarının en büyük mimarı elbette Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve sahadaki güçlü ordumuzdur. Eğer sahada güçlü değilseniz, silahlı kuvvetleriniz caydırıcı değilse, bu başarıları elde edebilmeniz mümkün değildir. Dolayısıyla siyasi görüşünüz ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bu başarısıyla övünün, gurur duyun. Önce bu hakkı teslim etmemiz gerekir. Bu başarı, önce Aziz Türk Milleti’nin ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir. Dolayısıyla 82 milyon vatan evladının, böylesine büyük bir kuşatmaya karşı verilen mücadeleyi desteklemesi, onun yanında saf tutması, vatanperverliğin bir ölçüsüdür. Aynı zamanda bir vatandaşlık ödevi ve sorumluluğudur. Bunu desteklediğiniz zaman şu veya bu siyasi partinin mensubu olmazsınız korkmayın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin vatandaşı olursunuz bu kadar basit. Dolayısıyla algılarımızı değiştirmemiz, anlayışlarımızı değiştirmemizde büyük fayda var. Çünkü, birlik ve beraberliğimiz, kardeşliğimiz bizi bir yere taşır. Tarih boyunca Türk Devletlerinin yıkılması ya da zor duruma düşmesi, her zamana birbirimizle olan kavgamızdan olmuştur. Yoksa bu milleti yenebilecek dünya üzerinde bir güç ve kuvvet yoktur” dedi.

Konuşmasının devamında, Ordu’da yürütülen yatırım ve projelere değinen Vali Yavuz, “Ordu’da önemli hizmet ve yatırımları hep beraber gerçekleştiriyoruz. Şu anda Ordu’da 3.8 milyar TL’si ulaşım sektöründe olmak üzere toplamda 7 milyar TL’ye yaklaşan önemli hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki, önümüzdeki iki yıl içerisinde Ordu, özellikle ulaşım yatırımlarının tamamını bitirmiş, hizmeti almış ve böylelikle içinde bulunduğu sıkıntıları da büyük ölçüde aşmış olacak. Çünkü, Ordu’da bir anket yapsak en büyük sıkıntı nedir diye? Herkes eminim ki yol diyecektir. İlki yoldur, ikincisi su çıkar. Daha sonra diğer konulardır. Bu yol ve su konularında sıkıntılarımız var ama bunların hepsini aşacağız. Eğitim konusunda mesela çok iyi bir noktadayız. Her geçen yıl Türkiye sıralamamız iyi bir noktaya geliyor. 44. sıralardan şuan 12. sıralara kadar yükseldik. Bizim hedefimiz, eğitimde ilk 10’da olmak. Bunun için bir ölçme değerlendirme merkezi kurduk. Biz belirli aralıklarla öğrencilerimizin kazanımlarını ölçüyoruz. Ölçme ve değerlendirme merkezini bu sene biraz daha aktif hale getirdik. Şu anda Kalkınma Bakanlığı aracılığıyla yeni bir projeyi de devreye sokuyoruz” diye konuştu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar da bir konuşma yaparak, “Bugün, Fatsa Dernekler Federasyonumuz tarafından düzenlenen bir etkinlik için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bunu tartışmak, bunu konuşmak, bunu geliştirmek üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Festivaller bir şehrin sahip olduğu kültür ve sanat varlığının, turizm potansiyelinin adeta bir aynasıdır. Aynı zamanda kültürel ve sosyal yaşamımıza değer katan, halkı birbirine bağlayarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirir. Bu birlik ve beraberliğimizi pekiştiren başta FADEF’e bu birlikteliği sağladığı için çok teşekkür etmek istiyorum. Fatsa gerçekten uzun yıllardır görmek istediği birlikteliği bu 7 aylık görev süremiz içerisinde gerek siyasi partilerimizle, gerek sivil toplum örgütlerimizle sağlamış görünüyor. İnşallah bu birliktelikten Fatsa kazanacaktır” şeklinde konuştu.

Fatsa Dernekler Federasyonu Başkanı Yakup Yeşiltaş da programda yaptığı konuşmada, “Konuşmama başlamadan önce her biri kahramanlık abidesi aziz şehitlerimizi hayırla yad ediyor, gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum. Bizler ilçemizi, ilimizi, devletimizi ve milletimizi seviyor ve önemsiyoruz. Ülkemizin çok önemli hassas dönemden geçtiği bu günlerde her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. İnsan gibi yaşamanın huzura kavuşmanın tek yolu birlik ve beraberlikten geçer. Bizi bu zamana kadar ayakta tutan ve bandan sonra da ayakta tutacak olan bu birlik ve beraberliğimiz olacaktır. Gün birlik ve beraberlik, dayanışma ve kaynaşma günüdür. Hayırlı işlere vesile olmak, insanların gönlünde yer almak önemli olduğu kadar bir başarıdır. Fatsa Dernekler Federasyonu olarak kültürel miras oluşturma potansiyeline dikkat çekmek, farkındalık yaratmak, sosyal, kültürel, ekonomik anlamda çekicilik unsuru oluşturmak, birlik ve beraberliğimize bir nebze olsun katkı sağlamak, daha doğrusu ürünümüze sahip çıkmak adına 17 Kasım 2019 tarihinde Fatsa 15 Temmuz Özgürlük Meydanında Fatsa ikinci ulusal hamsi festivalini gerçekleştirmek için değişik fikirlere sahip sevdalıları ile birlikte festival komisyonu oluşturduk. Hedefimize sağlıklı bir şekilde ulaşabilmek için yardımlaşma ve dayanışmayla rahat ve huzurlu bir atmosfer içerisinde omuz omuza vererek federasyonumuzun logosu altında sayın belediye başkanımızın da katkı ve desteği ile çalışmalarımıza başladık. Burada önemli olan hamsi yemek değil bir kültür etrafında birlikteliğimizi ifade etmektir. Hamsi festivalini geleneksel hale getirerek hamsinin anayurdu olan Fatsa’nın ismini ön plana çıkarmak istiyoruz” dedi.

“Sahil Güvenlik Fatsa 97. Bot Komutanlığını Ziyaret Etti”

Vali Seddar Yavuz, Fatsa Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen Kahvaltılı İstişare programının ardından, Fatsa Limanı’nda konuşlu bulunan Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanlığını ziyaret etti.

Sahil Güvenlik 97. Bot Komutanı Sg. Kd. Ütğm. Ali Murat Mahmat’dan yürütülen faaliyetler hakkında bilgi alan Vali Yavuz, Sahil Güvenliğin 97 Nolu Bot’un da incelemelerde bulundu.

Sahil Güvenlik Fatsa 97. Bot Komutanlığının botu ile denize açılan ve Fatsa ilçesinden Altınordu ilçesine kadar gelen Vali Seddar Yavuz, Sahil Güvenliğin denizde yapmış olduğu denetim faaliyetlerine de eşlik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam