• DOLAR
  $4.034,7000
 • EURO
  $1,0899
 • ALTIN
  $61.460,6300
 • BIST
  $194,3000
Vali Yavuz, Hafta sonu Mahallelerde İftar Programlarına Katıldı

Vali Yavuz, Hafta sonu Mahallelerde İftar Programlarına Katıldı

Vali Seddar Yavuz, hafta sonunda Gülyalı İlçesinin Alibey ile Mustafalı Mahallelerinde düzenlenen iftar programlarına katıldı.

“Alibey Mahallesinde İftar Programına Katıldı”

Vali Seddar Yavuz, 25 Mayıs 2019 Cumartesi günü Eski Bakanlardan Ersin Taranoğlu ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun Gülyalı’nın Alibey Mahallesinde, merhum anne ve babasının hayrına verdiği iftar programına katıldı.

İftar programı vesilesiyle Alibey Mahallesi sakinleriyle bir arada olan Vali Seddar Yavuz, buradaki programda kısa bir konuşma yaparak, “İçinde bin aydan daha hayırlı olan ve Kuran’ın nazil olduğu Kadir Gecesi’ni idrak etmek ve rabbimizin mağfiretine kavuşmak nasip olur diye dua ediyorum. Huzurla, mutlulukla Ramazan bayramını idrak ederiz diye temenni ediyorum. Sizlerin hizmetinde olduğumuzu bilmenizi isterim” diye konuştu.

“Mustafalı Mahallesinde İftar Programına Katıldı”

Vali Seddar Yavuz, 26 Mayıs 2019 Pazar günü de Gülyalı’nın Mustafalı Mahallesinde, Mustafalı Mahallesi Geliştirme, Kalkındırma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ve Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Yoğun bir katılımın olduğu iftar yemeği programında, mahalle sakinleri ile birlikte Ramazan ayının manevi atmosferini teneffüs eden Vali Yavuz, burada yaptığı konuşmada, ”Sizlerle bir arada olmak, aynı sofrada aynı tastan çorba içmek ve aynı havayı teneffüs etmek, benim için ayrı bir güzelliktir. Birlik ve beraberliğinizi görmek, beni ziyadesiyle memnun etti” dedi.

“Her zaman yanınızda olduğumuzu bir kez daha bilmenizi isterim” diyen Vali Seddar Yavuz, ”Bu mahallemizin bazı sorunları, sıkıntıları var. Onları da kısa zamanda halledeceğiz inşallah. Eski okulunuzu gördüm. Hali ortada. Bu okulumuzu güzel bir şekilde tamir ederek, sizlere teslim edeceğiz. Sizler de burayı çeşitli sosyal ve kültürel aktivitelerinizde, çeşitli kurslarınızda, çok amaçlı olarak kullanabilirsiniz. Her zaman şunu söylüyoruz. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, çok büyük bir devlettir. Türk Milleti de, çok büyük bir millettir. Ama kuşatma altındadır. O, yüzden birliğimizi ve beraberliğimizi pekiştirelim. Düşüncemiz her ne olursa olsun, sevdamız Türkiye olsun, sevdamız ay yıldızlı al bayrağımız olsun, o zaman hepimiz anlaşırız. Ay yıldızlı al bayrağımızı gördüğünde gözleri yaşaran, ezanı Muhammediye okunduğunda huşu ile Allah’a yönelen bir nesli hep beraber inşa etmeliyiz. Bu nesli inşa ettiğimizde göreceksiniz ki, bu ülke çok daha güzel yoluna devam edecektir. Bir kez daha Ramazan ayınızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Seddar Yavuz, katıldığı iftar programlarında çocuklara kitap ve oyuncak hediye ederek, onları da mutlu etti.

Programlara katılan vatandaşlarla sohbette de bulunan Vali Yavuz, kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyenleri kırmayarak, bol bol fotoğraf çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam