• DOLAR
  $4.172,8900
 • EURO
  $1,1364
 • ALTIN
  $64.411,2600
 • BIST
  $206,3000
VERİLEN SÖZLER MUTLU ETTİ

VERİLEN SÖZLER MUTLU ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun verdiği sözlere teşekkür gecikmedi. Yeni Ordu  Stadyumu’nun içerisine spor lisesi yapılacağını söyleyen Kasapoğlu, Altınordu, Ünye başta olmak üzere 19 ilçeye de spor salonu yapılacağı müjdeledi.Bakan Kasapoğlu, Ordu Yeni Stadı incelemeleri sırasında stadın açılmasıyla birlikte Spor Lisesi’nin de kurulacağını açıkladı. Altınordu’ya ise 100. Yıl Spor Kompleksi, Geleneksel Sporlar Tesisi (Etnospor), Sentetik Çimli Semt Sahaları, Fitness Salonu projeleri gerçekleştirileceği açıklandı. Ünye’ye de 4 tane semt sahası için söz verildi.

“İlk olacak”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2019 yılının Nisan ayında yeni yapılan stadyumların bünyesinde Spor Liselerinin açılabileceğini ifade etmesinin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, gerekli girişimleri yaptıktan sonra 5 Eylül 2019 tarihide Yeni Ordu Stadını incelemişti. Stadın eksikliklerinin bir an önce tamamlanarak faaliyete geçirmek için çalışacaklarını belirten Başkan Güler, stadın bünyesinde Spor Lisesi’nin olacağını da belirterek, “Spor Lisesi’nin olmasını çok anlamlı ve faydalı buluyoruz. Spor Lisesi projesi Ordu’da ilk defa uygulanacak. Sporcuları lise seviyesinde alacağız ve daha üst seviyelere çıkaracağız” açıklamasında bulundu.

“7’den 77’ye”

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören ise; “Bakanımızın Ordu ziyaretleri kapsamında yaptığımız görüşmeler neticesinde Altınordu 100. Yıl Spor Kompleksi, Geleneksel Sporlar Tesisi (Etnospor), Sentetik Çimli Semt Sahaları, Fitness Salonu projeleri için önemli destekler aldık. Gençlik ve Spor Bakanımızın öncülüğünde, Altınordu’da var olan spor reformunu taçlandıracak projelerimize start veriyoruz. Bu kapsamda ilçemizde dört ayrı kapsamda spor yatırımı yapmak için çalışmalara başladık. Ordu Spor tesisleri 7’den 77’ye şehrimizin tüm kesimlerine hizmet verecek şekilde projelendirilmiştir. Spor kültürünü yaşatma ve yaygınlaştırma hedefiyle gelecek nesillerimizin bu kültürle yoğrulması amacıyla kompleksimiz farklı spor dallarını içerisinde barındırabilecektir. Futbol sahalarından, basketbol sahalarına, tenis kortlarından yüzme havuzuna kadar birçok imkân sunulacaktır. ” dedi.

Ünye’ye 4 semt sahası…

Geçtiğimiz günlerde Ordu Valisi Tuncay Sonel’i makamında ziyaret eden Ünye 1957 Spor yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, Türk sporunun kurtuluşunun semt sahaları olduğunu gündeme getirmişti.  Ordu Valisi Tuncay Sonel ise bu konuyu Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’na ileterek, Ünye’ye 4 adet semt sahası yapılması müjdesinin mimarı oldu. Ünye 1957 Spor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Durak; “Bizler, Türk sporunun kurtuluşunun semt sahaları olduğuna inanıyoruz. İnandığımız şeyleri her yerde her fırsatta dile getirmeye gayret ediyoruz. Ordu Valimizi ziyaretimizde de bu konuyu gündeme getirdik ve Sayın Valimiz bu talebimizi kırmayarak BakanKasapoğlu’na iletti. Öncelikle talebimizi dile getiren Ordu Valimiz Tuncay Sonel’e, semt sahası sözünü vererek bizleri mutlu eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Muharrem Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederiz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam