• DOLAR
  $4.401,9600
 • EURO
  $0,8378
 • ALTIN
  $51.701,5100
 • BIST
  $163,6000
YÜKÜMLÜLER TOPLUMA KAZANDIRILIYOR

YÜKÜMLÜLER TOPLUMA KAZANDIRILIYOR

“Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” kapsamında Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün iş birliği ile Ordu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü hükümlüleri tarafından 132 bin m2’lik alan temizlendi.

Yükümlüler, kamu kurumları ve kamuya yararlı hizmet veren özel kuruluşların belirli işlerinde ücretsiz olarak çalıştırılıyor. Bu proje ile bir yandan kurumların hizmetlerinde yardımcı olunup diğer yandan da yükümlülerin iş disiplini kazanmaları, meslek edinmeleri ve bu şekilde de suç işlemiş kişilerin topluma kazandırılmaları amaçlanıyor.

“ÇALIŞMANIN BAŞARISINI HÜKÜMLÜLERİN YÜZÜNDEN VE DAVRANIŞLARINDAN DA GÖRDÜK”

Uygulanan projenin son derece uygar bir çalışma olduğunu dile getiren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi’ni yerinde gördük ve çalışmalarını izledik. Bu projeyi bütün Türkiye ile aynı anda başlattık. Son derece güzel ve uygar bir çalışma. Adalet Bakanlığımızı ve bütün uygulayıcılarımızı kutluyorum. Ordu’da onlarla bir arada olduk. Bu çalışmanın başarısını hükümlülerin yüzünden ve davranışlarından da gördük. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak da bu tip projelere her zaman açığız. Hatta bütün Türkiye’deki ilk pilot uygulamaların burada başlatmanın talibiyiz” dedi.

DENETİMLİ SERBESTLİK TEMİZ ÇEVRE PROJESİ ORDU’DA HAYATA GEÇİRDİK

Proje kapsamında kurumların taleplerine karşılık imkânlar ölçüsünde yardım edileceğini belirten Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, “Cumhuriyet “Denetimli Serbestlik Temiz Çevre Projesi” kapsamında bugünden itibariyle sayın adalet bakanımızın Ankara ilinde katıldığı program ile aynı saatte olmak üzere tüm Türkiye’de daha önce belirlenen yerlerde kamuya yararlı çalıştırma yükümlülüğü kapsamında yükümlüler tarafından çevre temizliği yapılıyor. Bizde bugün Ordu ilinde proje çerçevesinde Tayfun Gürsoy Park’ında 30 hükümlü ve yükümlümüz tarafından çevre temizliği yapılıyor. Bu proje kapsamında şu ana kadar Tayfun Gürsoy Parkı, Akyazı Sahili, Yüksel Poyraz mesire alanlarında çevre temizliği yapıldı. Bu proje kapsamında Ordu ilinde yükümlülülerimiz tarafından yarıyıl tatilinde 19, yaz tatilinde ise 15 okulumuzda boya badana ve temizlik işleri yapılmıştır. Ordu Devlet Hastanesinde hasta odalarının boyanması ve yardıma muhtaç ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerinin iç ve dış boyalarının yapılması gibi işler yapılmıştır. Bu konuda talebi olan kurumlarımızın taleplerini iletmeleri halinde imkânlar ölçüsünde talepleri karşılanmaktadır” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

Sponsorlu Bağlantılar
reklam